Radziecka zaraza.

Recenzja książki Czerwona gorączka
Na "Czerwoną gorączkę" składa się 11 opowiadań. Jak to u Pilipiuka często bywa, prezentujących bardzo różny poziom literacki.
Początkowe trzy trzymają w napięciu, ale są bardzo brutalne. W kolejnych brutalności jest znacznie mniej, ale za to są nudnawe. Ich akcja jest rozwleczona, musiałem przebrnąć przez mnóstwo nieistotnych szczegółów.
W tych opowiadaniach szczególnie widać, jak bardzo autor zanurzony jest w przeszłości, oddycha tym czego już nie ma.
Temat przewodni zbioru to komunizm, który jakżeby inaczej jest ostro krytykowany. Nie dziwię się socjalizm bardzo Polsce zaszkodził.
W niektórych opowiadaniach występują duchy z przeszłości, potrafiące realnie wpływać na teraźniejszość, przykładem może być pociąg widmo, z portretem Piłsudskiego z przodu i trumną w ostatnim wagonie.

Andrzej Pilipiuk nie jest pisarzem zbyt wyrafinowanym, może nie ma się co dziwić zajmuje się literaturą popularną, do której należy fantasy. Jednak nie umiał napisać w tym zbiorze czegoś interesującego. Nie tylko uczącego ale jednocześnie zapewniającego ambitną rozrywkę.

Nie polecam.
Dodał:
Dodano: 07 VII 2020 (ponad 4 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 94
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Arkadiusz
Wiek: 38 lat
Z nami od: 23 VII 2010

Recenzowana książka

Czerwona gorączka



„Czerwona gorączka” to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i... ...NIESAMOWITE - odkryjecie tajemnicę chińskiej szkatułki, odbędziecie lot nawiedzonym sterowcem oraz poznacie pasażerów widmowego pociągu krążącego po polskich torach. ...DEMASKATORSKIE - prawdziwa historia stanie dla Was otworem, gdy zrozumiecie sk...

Ocena czytelników: 4.97 (głosów: 35)
Autor recenzji ocenił książkę na: 3.5