Córka gliniarza

Recenzja książki Córka gliniarza
Do przeczytania powieści pt. '' Córka gliniarza'' autorstwa Pani Kristen Ashley zachęciła mnie tak naprawdę prezentująca się tajemniczo nadana nazwa, a wraz z nią zostały, opisane wyjątkowo trudne określiłabym losy mające związek ze skomplikowaną historią z przeszłości głównej bohaterki Indy Savage nawiązującą do lat dzieciństwa.

Przyglądając się z bliska życiu zawodowemu, jak i tym prywatnemu Indy można odnieść czasami wrażenie, że jest ona chwilami bardzo zagubiona. Do pełni szczęścia brakuje jej doznania prawdziwej miłości.

Podziwiam Indy za to, że potrafi zachować umiar i waleczność w wielu na pozór trudnych sytuacjach. Ma niezwykłe umiejętności dokonywania szybkich i trafnych analiz oceny dotyczących postrzegania zachowań u osób, z którymi łączy ją wyjątkowa, rodzinna, przyjacielska więź.

Podobało mi się w niej również to, że ma właściwe podejście zawodowe do swoich pracowników.

W trakcie czytania zaskakiwały mnie nagłe zwroty akcji.

Poznawanie pozostałych występujących w tej powieści bohaterów drugoplanowych po dokonanej obserwacji ich zachowań powoduje to, że ukrywają w sobie wiele nieprzewidywalnych emocji, z którymi próbują dzielnie walczyć.

Drażnił mnie występujący na samym początku dystans u Lee. Za to potrafi skrywać w sobie nieprzewidywalność, wrażliwość, do której można się przyzwyczaić.

Indy ze swoimi problemami nigdy nie była sama, gdyż mogła zawsze liczyć na pomoc taty, oraz na wsparcie ze strony rodziny przyjaciółki Ally.

Nie zabraknie w tej powieści ciekawie skonstruowanych dialogów, poczucia humoru, momentów pełnych zaskoczeń nabiera ona właściwego tempa oraz barwności językowej, która została trafnie dopasowane do całości.

Powieść ta składa się z 28 rozdziałów.

Czy Indy Savage odnajdzie, właściwą drogę do szczęścia o tym warto, się przekonać czytając tę powieść?

Moje pierwsze autorskie spotkanie z twórczością Pani Kristen Ashley uważam za udane.
Dodał:
Dodano: 20 V 2020 (9 dni temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 10
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 37 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Córka gliniarzaIndy Savage, właścicielka niewielkiej księgarni, ma wszystko, o czym mogłaby zamarzyć. No… prawie. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek spotkała, czyli Lee Nightingale’a, do którego wzdycha od lat. Chłopak jednak wydaje się odporny na jej zalotne spojrzenia, czarujące uśmiechy i czułe słówka. Zniechęcona ciągłymi niepowodzeniami Indy p...

Ocena czytelników: 4.5 (głosów: 4)
Autor recenzji ocenił książkę na: 4.5