Przygody małego duchołapa

Recenzja książki Przygody małego duchołapa
„Przygody małego duchołapa” to historia o Piotrusiu Duszyńskim. Piotruś jest chłopcem bardzo niezwykłym. Widzi on duchy, z którymi się przyjaźni. Jego najnowszymi przyjaciółmi są Filip i Klementyna. Z początku spędzają czas bardzo przyjemnie, opowiadają sobie straszne historie, bawią się w piaskownicy. Jednak wszystko się zmienia, gdy umiera ukochany wujek Piotrusia. Wtedy to, jego przyjaciele robią coś bardzo złego. Zatrzymują oni duszę wujka, przez co nie może udać się dam gdzie wszystkie dusze, gdy człowiek umiera. Dlatego główny bohater postanawia poszukać sposobu, który pomógłby wujkowi trafić tam, gdzie jego miejsce. Czy mu się to uda? Przed małym duchołapem jego pierwsze zadanie.
Bardzo lubię od czasu do czasu przeczytać jakąś książkę lub komiks dla dzieci. Często mają one ponad czasowe przesłanie, a czasami mają po prostu bardzo ładne ilustracje. I to właśnie przepiękne ilustracje są tym, co zauroczyło mnie w Przygodach małego duchołapa. Sama historia jest bardzo fajna, myślę, że każdemu dziecku powinna się spodobać. Jest tu wątek przyjaźni, niestety też śmierci, ale nie w przygnębiający sposób, jest też niebezpieczna przygoda, czyli to co dzieci lubią najbardziej, ale mnie jako dorosłemu najbardziej przypadła do gustu praca Magdaleny Babińskiej. Widać, że nad tym komiksem poświęciła bardzo dużo czasu. Każdy kadr jest dopracowany, nie ma żadnych niedociągnięć.
Podsumowując „Przygody małego Duchołapa” Anety Jadowskiej i Magdaleny Babińskiej jest bardzo przyjemną historią, z miłymi dla oka ilustracjami. Na pewno spodoba się każdemu dziecku.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy
Dodał:
Dodano: 18 I 2020 (miesiąc temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 19
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 29 lat
Z nami od: 18 IX 2018

Recenzowana książka

Przygody maÅego duchoÅapa

,

Buuu! Oto niesamowita opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Piotruś Duszyński widzi duchy, a duchy widzą Piotrusia! To doskonały początek przyjaźni! Do czasu, kiedy duchy próbują skrzywdzić kogoś, na kim Piotrusiowi bardzo zależy. Duchołap potrzebny od zaraz! A skoro nikt z dorosłych nie może mu pomóc, a duchowa policja nie istnieje, Piotruś sam zaczyna pilnować po...

Ocena czytelników: 5 (głosów: 1)