Świetny klimat

Recenzja książki Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady
Nancy Springer nie zawodzi! Kolejna część przygód Enoli jest lepsza od poprzedniej. Po uniknięciu pojmania przez braci dziewczyna odkrywa swoje powołanie – zostanie perdytorystką. Jednak życie w Londynie nie jest takie łatwe, zwłaszcza jeśli porzuciło się swoją tożsamość na poczet dwóch nowych.
Znowu dostajemy spójną, ciekawą historię. Teraz jednak zamiast rozwiązywać szyfry i zagadki, dostajemy pełną dreszczyku opowieść. Na naszą bohaterkę będzie czekać wiele niebezpieczeństw, czających się w ciemnych londyńskich zaułkach. Oprócz chwil grozy, przeżyjemy także te pełne humoru, zwłaszcza kiedy czternastolatka z powodzeniem wyprowadzi na manowce znanego już detektywa.
Bardzo dobry styl pisarski autorki. Klimat, jaki buduje opisami, ale także budowa postaci sprawiają, że jest to świetna książka nie tylko dla młodzieży. Myślę, że grono dorosłych, także znajdzie przyjemnosć w obcowaniu z tą pozycją.
Mam nadzieję, że ta historia będzie miała kontynuację, bo oprócz tego, że naprawdę świetnie się prezentuje na półce (plus za grubą okładkę). Na www.czytampierwszy.pl można zdobyć jeszcze kilka egzemplarzy.
Dodał:
Dodano: 07 X 2019 (8 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 37
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 30 lat
Z nami od: 27 II 2019

Recenzowana książka

Enola Holmes. Sprawa leworÄcznej ladyW drugim tomie cyklu Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia lady Cecily, a przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje bycia leworęcznym w wiktoriańskim społeczeństwie oraz o co to znaczy „proletariat”. Cykl "Enola Holmes" 1. Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza 2. Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady 3. Enola Holmes. Spraw...

Ocena czytelników: 4.75 (głosów: 2)
Autor recenzji ocenił książkę na: 5.0