Znów tak niemoralnie.

Recenzja książki Pieśń Lodu i Ognia: Taniec ze smokami cz. II
Moja opinia będzie znów bezwzględnie negatywna, znowu ponarzekam, wytknę wszystko co mi się nie podoba. Postaram się być bezlitosny, tak jak George R. R. Martin dla swych postaci.

A więc zacznijmy. Autor bezdusznie ukazuje okrucieństwo człowieka, tak wielkie że wydaje się że bohaterowie "Tańca ze smokami cz. II" nie mają sumienia. Nie mają żadnych zasad moralnych, działają na zasadach natury, tak jak zwierzęta. Bo gdyby posiadali współczucie i wrażliwość, szybko by musieli oszaleć, albo umrzeć.

Do tego jeśli chodzi o połapanie się w tym kto jest kim i jaką gra rolę nie jest proste. Ten cykl posiada chyba najwięcej postaci, prawie wszystkie są drugoplanowe, ale przez strony książki przetaczają się ich tabuny, liczne jak mrówki z parędziesięciu mrowisk.

Akcja nie toczy się tak szybko jakbym chciał, mamy uczty, spiski, bitwy, biesiady, wojsk przemarsze. Istne średniowiecze z tym że uchwycone od ciemnej strony.

Sam język powieści jest w miarę atrakcyjny, ale traci swe walory gdy opisuje, całą degrengoladę, wynaturzenia, bezwstydność, bestialstwo.
Powieść męczyła mnie sposobem podejścia do wartości moralnych bohaterów, ale patrząc na średnią ocen i pochlebne recenzje wam może się spodobać.
Dodał:
Dodano: 10 IX 2019 (7 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 37
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Arkadiusz
Wiek: 34 lat
Z nami od: 23 VII 2010

Recenzowana książka

PieÅÅ Lodu i Ognia: Taniec ze smokami cz. IITytuł oryginalny: A Dance With Dragons Tłumaczenie: Michał Jakuszewski Rok pierw. wyd.: 2011 Rok pierw. wyd. polskiego: 2012 stron: 688 Drugi tom piątej części serii "Pieśń lodu i ognia" Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna … Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmie...

Ocena czytelników: 5.26 (głosów: 70)
Autor recenzji ocenił książkę na: 2.5