Czy Pamiętnik księgarza rzeczywiście jest taki dobry?

Recenzja książki Pamiętnik księgarza
Pamiętnik księgarza to dziennik Shauna Bythella(autora), który przez rok relacjonuje nam, jak wygląda praca księgarza. Wydawałoby się, że zawód ten to sama przyjemność. Czas upływa na miłych pogawędkach z inteligentnymi klientami. Otóż praca ta…wcale tak nie wygląda! Jak pisze sam autor: „Klienci są często głupi”. Do tego dochodzi temat pieniędzy, bo w naszych czasach odsetek ludzi czytających jest dosyć mały, a kupujących książki jeszcze mniejszy. I jeszcze ten internet, który zabiera klientów… I jak tu zarobić?

"Nie cierpię książek z wyrwanymi kartkami. Przyprawiają mnie o gęsią skórkę".


Po książce oczekiwałem bardzo dużej dawki humoru, jednak się zawiodłem. Owszem, w pewnych momentach się śmiałem, ale nie było ich za wiele. Z książką mam taki problem, że kiedy ją czytałem, popadałem ze skrajności w skrajność. Raz książka była wielkim „wow” i mnie porywała, ale po kilku stronach się to kończyło, bo lektura stawała się nudna. Z tego powodu mam raczej mieszane uczucia do tej pozycji. Akcji tutaj nie znajdziecie, co jest zrozumiałe, gdyż jest to pamiętnik. Oprócz tego znalazłem kilka literówek, które jednak były niczym w porównaniu do sytuacji, kiedy po 30 stycznia następował 31 grudnia (gdzie książka pisana jest w dniach pracy antykwariatu, czyli we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel). Nie oszukujmy się- tego nie da się przeoczyć i jest to dosyć poważny błąd korektora czy wydawnictwa.

"Oczywiście to, co jeden człowiek uznaje za dobrą książkę, ktoś inny uważa za złą - o gustach się nie dyskutuje".


Podsumowując: pomimo ogromnej popularności, wielu dobrych opinii i tematu, który jest mi dosyć bliski (bo kto, z osób czytających, w dzieciństwie nie chciałby pracować albo być właścicielem antykwariatu czy księgarni?) zawiodłem się na tej pozycji. Jest to według mnie niewypał, o którym chciałbym zapomnieć.


Moja ocena: 2/5 gwiazdekZa książkę dziękuję serwisowi CzytamPierwszy.pl.
Dodał:
Dodano: 07 VIII 2019 (4 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 12
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 19 lat
Z nami od: 23 XI 2018

Recenzowana książka

PamiÄtnik ksiÄgarzaMłody Szkot pod wpływem impulsu przejmuje podupadły antykwariat i postanawia rozkręcić ów bez wątpienia niełatwy interes. Jak się okazuje, decyzja ta wywraca jego życie do góry nogami. Poznajcie Shauna Bythella, księgarza, bibliofila i wyjątkowego mizantropa ze szkockiego miasteczka Wigtown. Prowadzi tu swój antykwariat, którego niezliczone półki uginają się pod ciężarem tysięcy książek. Wśród ni...

Ocena czytelników: 3.16 (głosów: 3)