Terra insecta. Planeta owadów:)

Recenzja książki Terra insecta. Planeta owadów
Recenzja przedpremierowa

Do przeczytania tej książki na samym początku przyczynił się sam tytuł książki ''Terra insecta. Planeta owadów'' autorstwa Anne Sverdrup-Thygeson, w której to chciałam się przyjrzeć z bliska twórczości pani profesor i czy we właściwy sposób podejmie się omówienia głównych tytułowych zagadnień- owady.

Nasza dotychczasowa wiedza na temat owadów i roślin opiera się głównie na oglądaniu filmów przyrodniczych, ale to jest zbyt mały zakres poznania ich życia, aby poznać ich prawdziwe tak od środka.

Jestem pod ogromnym wrażeniem, doświadczenia, przekazu wiedzy oraz opowiedzianego barwnie zilustrowanym językiem o życiu owadów i roślin.

Szczególnie zaciekawiła mnie przedstawiona przez autorkę wyrazistość opowiedzianej przez nią obrazowości występująca w II i IV rozdziale, prawdziwości w każdym napisanym słowie, profesjonalne podejście do tematu w tychże rozdziałach będącym głównym kluczem do poznawania owadów z pozoru stworzeniami niewidocznymi, a pożytecznymi w środowisku.

Książka ta składa się z 9 rozdziałów, w których to zostały omówione zagadnienia, pojęcia oraz przykłady z życia owadów, roślin, człowieka.

Elementem dodatkowym są tutaj wykonane ilustracje na stronach rozdziałowych oraz zamieszczona na końcu książki literatura, która posłużyła autorce w zdobywaniu i poszerzaniu informacji na temat owadów.

Książkę tę polecam przeczytać uczniom, studentom, biologom, ekologom, którzy pragną poznać wiele nieznanych chwilami zabawnych historii wywołujących liczne zaskoczenia w świecie przyrodniczej podróży.
Dodał:
Dodano: 27 IV 2019 (ponad 2 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 58
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Anna
Wiek: 38 lat
Z nami od: 10 IX 2016

Recenzowana książka

Terra insecta. Planeta owadówFascynująca opowieść o stworzeniach, które rządzą światem.Są małe, zgrabne i wyjątkowo uparte, a na dodatek ratują nam życie każdego dnia.Występują w tylu gatunkach, że kalendarz ze zdjęciami owada miesiąca wystarczyłby na ponad 80 000 lat. Widziały, jak przychodzą i odchodzą dinozaury, więc pewnie nie traktują nas zbyt poważnie. Chociaż ich mózgi są nie większe od ziarenka sezamu, potrafią liczyć...

Ocena czytelników: 6 (głosów: 1)
Autor recenzji ocenił książkę na: 6.0