GENIALNA KSIĄŻKA!

Recenzja książki Niewyjaśnione okoliczności
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra! Jest to tak naprawdę biografia lekarza medycyny sądowej doktora Richarda Shepherda. Powoli odsłania przed nami karty swojej pracy, która oczywiście głównie jest ciężka, stresująca i na pewno bardzo przerażająca!
Książka ma mnóstwo bardzo drastycznych momentów. Chwilami naprawdę ciężko mi ją było czytać, autor zdecydowanie nas nie oszczędza. Mamy tutaj kilkadziesiąt różnych autopsji, widzimy razem z lekarzem co pokazuje nam ciało i co może nam zdradzić po swojej śmierci. Między innymi mamy tutaj atak terrorystyczny na World Trade Center czy katastrofę wycieczkowca z młodymi ludźmi na Tamizie... Mamy też "mniejsze" i indywidualne tragedie, jak łóżeczkowa śmierć dziecka czy zwykła śmierć oczywiście w niewyjaśnionych okolicznościach. Książka pozwoliła mi się bardzo dużo nauczyć! O nas, o naszym ciele i o psychologii. Jest tutaj bardzo dużo tekstu, opisów, zmagań autora, za to mało dialogów i rozmów. To zdecydowanie książka, która zostanie w mojej biblioteczce i po którą za jakiś czas chce ponownie sięgnąć! Oby więcej takich pozycji.
Dodał:
Dodano: 10 II 2019 (6 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 23
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 36 lat
Z nami od: 10 II 2019

Recenzowana książka

NiewyjaÅnione okolicznoÅciDr Richard Shepherd, czołowy brytyjski lekarz medycyny sądowej, poświęcił swoją karierę zawodową odkrywaniu tajemnic śmierci. Gdy ktoś umrze śmiercią gwałtowną lub z niewyjaśnionych przyczyn, zadaniem dr. Shepherda jest ustalić przyczynę zgonu. Każda sekcja zwłok to swego rodzaju zagadka kryminalna – a dr Shepherd przeprowadził ich w swoim życiu ponad 23 tysiące. Dzięki swoim umiejętnościom, odda...

Ocena czytelników: 4.91 (głosów: 6)