Samobójstwo czy może jednak morderstwo?

Recenzja książki Wiara, miłość, śmierć
"Powieść „Wiara, miłość, śmierć” to dzieło dwóch utalentowanych scenarzystów seriali telewizyjnych pochodzenia niemieckiego – Petera Gallerta oraz Jörge Reitera, a zarazem początek serii kryminalnej pt „Kroniki Martina Bauera”, której głównym bohaterem jest tytułowy Bauer i która pozwoli czytelnikowi przyjrzeć się z bliska, jak człowiek jego pokroju, na co dzień stykający się z przeróżnymi obliczami zła, radzić będzie sobie z całym tym ciężarem i w jaki sposób wszystko to wpływać będzie nie tylko na niego samego, ale również jego rodzinę oraz kwestie zawodowe. (...)
To naprawdę kawał solidnego kryminału z niekonwencjonalnym i nietuzinkowym głównym bohaterem, którego bez dwóch zdań warto bliżej poznać. Dlatego też po książkę tę sięgnąć powinni nie tylko wszyscy miłośnicy gatunku, ale też ci, którzy mają ochotę przeczytać dobrze napisaną powieść, z wciągającą i dobrze rozpisaną historią, niepozbawioną intrygujących postaci, która prócz głównego kryminalnego wątku będzie miała im do zaoferowania opowieść traktującą po prostu o ludziach, łączących ich relacjach i codziennych problemach, które dotknąć mogą każdego z nas."

Całość dostępna na moim blogu. Zapraszam
http://magicznyswiatksiazki.pl/wiara-milosc-smierc-kroniki-m...
Dodał:
Dodano: 10 I 2019 (6 miesięcy temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 20
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: nie podano
Wiek: 36 lat
Z nami od: 12 IV 2012

Recenzowana książka

Wiara, miÅoÅÄ, ÅmierÄ

,

Czy w świecie pełnym przestępstw można jeszcze w cokolwiek wierzyć? Duisburg. Na moście nad Renem stoi policjant gotowy do skoku. Duchowny Martin Bauer, chcąc go powstrzymać, wspina się na barierkę i sam rzuca się w toń. Zaskoczony funkcjonariusz skacze mu na pomoc. Wspólnie dopływają do brzegu. Bauer zaryzykował i wygrał. Jednak kilka godzin później policjant ginie po upadku z dachu garażu. Wszy...

Ocena czytelników: 4.25 (głosów: 2)
Autor recenzji ocenił książkę na: 4.5