Lista najnowszych zmian w książkach

Lista najnowszych zmian autorów/pisarzy

Nowe cytaty do książek

"Ale miał wiele lat, by nauczyć się zachowywać własne myśli dla siebie; w odróżnieniu od swoich przyjaciół nauczył się nie dzielić dowodami swoich własnych dziwactw jako sposobem na wyróżnienie się z tłumu, jakkolwiek sam był szczęśliwy i dumny, że oni dzielą się swoimi z nim.więcej"
Serfer dodał: 13 V 2020, 15:35:42 głosy: +0 | -0

"być z tobą to jakby poruszać się w fantastycznym krajobrazie (...). Wydaje ci się, że go znasz, że to jest las, a tu nagle zachodzi zmiana i to jest łąka albo dżungla, albo góra lodowa. I wszystkie są piękne, ale też obce, a ty nie masz mapy i nie rozumiesz jak przeniosłeś się z jednego miejsca w inne i to tak nagle, i nie wiesz, kiedy zdarzy się następna zmiana i nie masz żadnego ekwipunku."
Serfer dodał: 13 V 2020, 15:34:51 głosy: +0 | -0

"A jednak naprawdę Jude po raz pierwszy pojął, że ludzie którym nauczył się ufać, mogą go pewnego dnia zdradzić. Pojął też, jakkolwiek brzmi to rozczarowująco, że to nieuchronne, a życie będzie pchać go dalej naprzód, bo za każdego, kto sprawi mu zawód, ma przynajmniej jedną osobę, która go nigdy nie zawiedzie."
Serfer dodał: 13 V 2020, 15:33:35 głosy: +0 | -0

"(...) zagadywano go (...), ale on już wtedy wiedział dość (...) - żeby po prostu wzruszyć ramionami i odpowiedzieć z uśmiechem: To zbyt nudne, żeby opowiadać. Zdumiała go, ale też sprawiła ulgę łatwość, z jaką przyjmowali to wyjaśnienie, i był im wdzięczny za ich egocentryzm. W gruncie rzeczy nikt nie chciał słuchać cudzych historii, chcieli tylko opowiadać swoje własne."
Serfer dodał: 13 V 2020, 15:31:51 głosy: +0 | -0

"W tamtych miesiącach często myślałem o tym, na co się porywam, jak trudno jest utrzymać przy życiu kogoś, kto nie chce żyć. Najpierw próbujesz logiki (masz po co żyć), potem poczucia obowiązku (jesteś mi to winien), potem złości, gróźb, próśb ( jestem stary; nie rób tego staremu człowiekowi). Ale potem, gdy tamten już ulegnie twoim namowom, musisz sam siebie oszukiwać, bo przecież widzisz, ile to go kosztuje, widzisz, jak bardzo nie chce tu być, widzisz, że sam akt istnienia działa na niego osłabiająco, więc musisz sobie codziennie powtarzać: robię rzecz słuszną"
Serfer dodał: 13 V 2020, 15:30:43 głosy: +0 | -0

"To jest mój mały świat, a ja nie wiem, co mam w nim robić. Czuję się zamknięty w pułapce, ale jak może czuć się w pułapce, kiedy nie radzi sobie nawet z tym małym miejscem, które zajmuje? Jak można mieć nadzieję na coś więcej, gdy nie jest w stanie pojąć, co sam zrobił?"
Serfer dodał: 13 V 2020, 12:31:39 głosy: +0 | -0

"Jakże często przyjaźń i koleżeństwo sprzeciwiają się logice, jak często omijają tych, którzy na nie zasługują, jak często czepiają się dziwaków, ludzi złych, specyficznych, złamanych."
Serfer dodał: 13 V 2020, 12:28:17 głosy: +0 | -0

"Czy to nie cud przeżyć traumę niemożliwą do przeżycia? Czy nie jest cudem sama przyjaźń - znalezienie drugiej osoby, która samotny świat czyni mniej samotnym?"
Serfer dodał: 13 V 2020, 12:27:32 głosy: +0 | -0

"Mam na sumieniu wiele win, jeśli chodzi o niego. Ale czasami, wbrew logice, czuję się bez winy. Zaprosiłem go do swojego pojazdu. I chociaż nie zjechałem z drogi, to wywiozłem go gdzieś, gdzie jest mrocznie, zimno i bezbarwnie, i tam go zostawiłem, gdy tymczasem w miejscu, skąd go zabrałem, krajobraz grał kolorami, na niebie rozbłyskiwały fajerwerki, a on stał z ustami rozdziawionymi z zachwytu."
Serfer dodał: 13 V 2020, 12:25:41 głosy: +0 | -0

"Ale to były dni pod hasłem samorealizacji, kiedy niehonorowe było poprzestanie na czymś, co nie jest pierwszym życiowym wyborem- świadczyłoby to o słabej woli. Nie wiadomo jak i kiedy uległość wobec własnego losu przestała być gestem dystyngowanym, a stała się oznaką tchórzostwa. Bywały chwile, że presja osiągnięcia szczęścia stawała się wręcz opresją- tak jakby szczęście było czymś, co każdy może osiągnąć, i wszelki kompromis w pogoni za szczęściem był osobistą winą człowieka."
Serfer dodał: 13 V 2020, 12:24:17 głosy: +0 | -0

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  > >> >| | Wszystkich cytatów: 32580