Lista najnowszych zmian w książkach

Lista najnowszych zmian autorów/pisarzy

Nowe cytaty do książek

"W osobie, która nie dopuszcza nikogo do głosu, zawsze jest coś żałosnego i rozpaczliwego."
savor dodał: 14 III 2009, 16:12:28 głosy: +4 | -0

"Za darmo dostaje się tylko to, czego nikt inny nie chce. I śmierć. Śmierć też jest za darmo. - Ha! Wszystko, co najważniejsze w życiu jest za darmo. Choćby miłość. czy płacisz za miłość? - Nie, ale gdy już się ją raz zdobędzie, trzeba "płacić" jak diabli, żeby ją utrzymać."
savor dodał: 14 III 2009, 15:59:53 głosy: +2 | -0

"Oto moja teoria na temat kobiet i mężczyzn. Kiedy mężczyzna spotyka kobietę, w ciągu trzydziestu sekund decyduje, czy jest atrakcyjna. Jeśli uznaje, że nie to, to zostają przyjaciółmi, ale zawsze istnieje szansa na to, że kiedyś staną się kochankami. Kiedy kobieta spotyka mężczyznę, to w ciągu trzydziestu sekund decyduje, czy jest atrakcyjny. Nawet jeśli uzna, że nie, to zostają przyjaciółmi, ale w każdej chwili może się w nim zakochać. Może się w nim zakochać, bo jest czuły, wrażliwy, miły i umie ją rozśmieszyć. Może się w nim zakochać, bo dojrzewa i zaczyna rozumieć, że świat nie zaczyna się i nie kończy wyłącznie na pociągu fizycznym. Bo w końcu zaczyna pojmować, że zasługuje na dobrego faceta, a dobrzy faceci wcale nie są nudni. czasami czynią cuda z twoim ego, czasem są dokładnie tym, czego ci potrzeba."
savor dodał: 14 III 2009, 15:57:09 głosy: +0 | -0

"Jednak problem z siostrami, czyli kobietami takimi jak Ruby i ja, polega na tym, że nadal mamy nadzieję. Nic nie możemy na to poradzić. Udajemy, że jesteśmy szczęśliwe, a kiedy widzimy pary całujące się na ulicy, parodiujemy odruch wymiotny. Ale same pragniemy miłości. Wierzymy w nią. Siedzimy w ciemnych kinach, oglądając "Bezsenność w Seattle" i "Ja cię kocham, a ty spisz", i zalewamy się łzami. Nawet jeśli wiemy, że wszyscy faceci to skurwiele, to i tak mamy nadzieję, że jeden z nich uratuje nas przed życiem w samotności."
savor dodał: 14 III 2009, 15:52:17 głosy: +1 | -0

"Wielcy mężczyźni są lepsi. Gdy cię obejmą i oprą podbródek na twojej głowie, czujesz się mała dziewczynka, chroniona przed wielkim i złym światem. Zupełnie jakby odtąd nic złego nie mogło się już wydarzyć."
savor dodał: 14 III 2009, 15:47:35 głosy: +1 | -0

"Czasami myślę, że to moja wina. Że to ja robię coś nie tak: wysyłam przekazy podprogowe, dzięki którym wyczuwają moją desperację, odczytują treść neonu na moim czole: "PROSZĘ TRZYMAĆ SIĘ OD TEJ KOBIETY Z DALEKA - PRAGNIE STAŁEGO ZWIĄZKU." Jednak i tak najczęściej jestem zdania, że to ich wina. Skurwiele. Wszyscy jak jeden mąż."
savor dodał: 14 III 2009, 15:45:58 głosy: +0 | -1

"Wiesz, co wreszcie dotarło do mojej pancernej mózgoczaszki? Niewielu jest ludzi, z którymi chcemy przebywać i z którymi jest nam dobrze przez większość czasu, jeśli uda się kogoś takiego znaleźć, pamiętaj: walcz o niego."
savor dodał: 14 III 2009, 15:27:34 głosy: +14 | -0

"Marzy mi się, by spowita w obłok bieli stanąć przed ołtarzem. A mówiąc wprost, leżę odłogiem i pokrywa mnie kurz. Chyba nie ma nic dziwnego w tym, że trzydziestoletnia kobieta w wolnym czasie poświęca się głównie marzeniom o najważniejszym dniu swego życia? Nie wiem, może to tylko ja tak mam - może inne przekierowują swoją energię życiowa na karierę? Możliwe, że jestem jedynie żałośnie smutnym przypadkiem pośród płci pięknej. Boże, mam nadzieję, że jednak nie."
savor dodał: 14 III 2009, 15:24:43 głosy: +0 | -0

"Nie dysponuję jakąś niesamowitą inteligencją i staram się unikać tej obłudy, która maskuje strach i ignorancję. Sama popełniłam tyle błędów, że nie mam prawa mówić: "Tak to się właśnie powinno robić." Tak czy owak, życie to nie receptura, a miłość to nie przepis kulinarny. Te same składniki gotują się za każdym razem inaczej. Weź dwoje ludzi. Przetnij ich wzdłuż. Gotuj pod przykryciem. Dodaj małżeństwo, przeszłość, inną kobietę. Cukier do smaku. Przecedź przez przypadkowe spotkanie. Dodaj czegoś na okrasę. Nakryj kołderką z ... Udekoruj niedojrzałymi emocjami i podawaj od razu, żeby nie ostygło. - Powiedziałabym, że miłość rozpoławia. Milczała. Obie się odsłoniłyśmy. Prawda jest taka, że serce można podzielić na wiele interesujących sposobów - trochę tu, trochę tam; większy fragment chowamy do domu, część przepuszczamy na drobne zakłady. Ale miłość rozłupuje tę matematykę umysłu. Miłość rozbija serce na połowy - na to serce, w którym jesteś, i na to serce, w którym chcesz być. Jak uzdrowić serce, jeśli miłość rozbiła je na połowy?"
savor dodał: 14 III 2009, 15:09:50 głosy: +0 | -0

""Pajączek" Wybrana przez Berię młoda pielęgniarka przyjeżdżała kąpać wodza. Po śmierci Stalina opowiadała: -Rączki miał maleńkie, nóżki małe, cienkie, a brzuszek bombiasty, niczym u pajączka."
MageN dodał: 14 III 2009, 15:08:19 głosy: +2 | -0

|< << < 3224 3225 3226 3227 3228 3229 3230 3231 3232 3233 3234  > >> >| | Wszystkich cytatów: 32552