START zamknięty Konkurs: Wszyscy jesteśmy sterowani

BARMAN2005 | Utworzono: 07 XI 2012, 17:18:07 (ponad 8 lat temu)
Wydawnictwo Novae Res jest sponsorem nagrody: "Wszyscy jesteśmy sterowani" - Paweł Olearczyk.

Więcej informacji o książce:
http://www.webook.pl/b-42579,Wszyscy_jestesmy_sterowani.html

Zasady konkursu:
- Do wygrania są 3 egzemplarze książki: "Wszyscy jesteśmy sterowani" - Paweł Olearczyk.
- Aby wygrać książkę odpowiedz na pytanie: Czy sterując kimś można być jednocześnie sterowanym?
- Konkurs trwa od 07.11.2012 do 17.10.2012 włącznie.
- W konkursie mogą brać udział tylko osoby mieszkające na terenie Polski.
- Po wyłonieniu laureatów otrzymają oni email o wygranej. Jeśli w ciągu 3 dni laureat nie potwierdzi chęci odebrania nagrody przepada ona na rzecz innej osoby lub organizatora konkursu.
(wypowiedź modyfikowana: 10 XI 2012, 13:59:28)
Odp: 19, Odsłon: 7871, Ostatni post: ponad 8 lat temu przez natanna

Odpowiedzi do tematu

1 2  > | Wszystkich odpowiedzi: 19

Effa17 | 07 XI 2012, 17:46:01 (ponad 8 lat temu) +3 -3 | 1#
Według mnie sterując kimś jednocześnie można być sterowanym przez kogoś innego. Uważam tak, gdyż nie tylko my mamy wpływ na innych ludzi, lecz także nasze otoczenie wywiera wpływ na nasze zachowanie. Mimo, że my wiemy, że kimś manipulujemy np., to z drugiej strony możemy nie rozpoznać, że ktoś inny w tej samej chwili manipuluje nami.
plusssik | 08 XI 2012, 23:07:27 (ponad 8 lat temu) +1 -5 | 2#
Oczywiście, że tak. Wydaje nam się, że kimś sterujemy, ale możemy nie zdawać sobie sprawy, że działa to w odwrotnym kierunku.
sanderek | 09 XI 2012, 13:37:32 (ponad 8 lat temu) +1 -4 | 3#
Jeśli mamy mocny charakter, i mamy cechy przywódcze to wydaje mi się, że trudno jest być sterowanym... Znam osobę, która na co dzień steruje ludźmi "Zrób to, zrób tamto", nie jest to oczywiście jakieś złe... Dla tej osoby pomocne. Sterując 2 osoba wydaje mi się, że urabiamy sobie ją na swój ideał taki jakim MY chcielibyśmy być.
darkinia | 09 XI 2012, 23:01:49 (ponad 8 lat temu) +2 -3 | 4#
Odpowiedz brzmi nie.
Ja nie znoszę takich ludzi. Dla mnie to osoby bez serca, nierozróżniające dobra od zła, widzące jedynie czubek swojego nosa. "Sterując" kimś nie zastanawiają się czy wyrządzają komuś krzywdę, liczą się tylko oni i nie obchodzi ich czy ktoś będzie miał przez ich "zadania" kłopoty.
Niestety wśród nas są ludzie o niskiej samoocenie, bezradne, podatne na wpływ takich wstrętnych manipulantów, którzy bez mrugnięcia okiem to wykorzystają. Dzięki nim niektórzy dostają niezłą nauczkę na przyszłość, a ich tyłki twardnieją ale inni nie radzą sobie z problemem i poddają się, odchodzą, umierają. A sterujący wychodzą z sytuacji najczęściej bez szwanku, obronną ręką. Zadowoleni, że znowu się udało kogoś zniszczyć, oraz zbudować szczęście na czyimś grobie.
Uważam, że takie osoby nie mogą być manipulowane bo nie posiadają takich samych wartości moralnych. Nie wierzą w równość, wolność i wolną wole każdego człowieka. Nie pozwalają decydować innym o swym losie. Dążą do samozadowolenia. Nie poddając się tym samym manipulacji ze strony innych.
radek271 | 10 XI 2012, 17:55:55 (ponad 8 lat temu) +3 -1 | 5#
To się nazywa "Piramida Manipulacji" - wyższa kondygnacja steruje niższą, ta niższa jeszcze niższą, itd.
Taka zależność ma miejsce tak w społeczeństwie, strukturach państwa, jaki i w zwykłych rodzinach.
Od przedszkola uczą nas pracy zespołowej, kolektywnego myślenia, że wszyscy są równi, ...
W szkole wszystkich oceniają jednym z góry ustalonym szablonem, wpychają do głowy śmieci, nie dostrzegają, iż każdy ma inne predyspozycje. Wmawiają tym ambitniejszym, że jeżeli coś chcą w życiu osiągnąć, muszą wykonywać wszystkie zadania wyznaczone przez ramy ministerstwa edukacji. Muszą zachowywać cały kanon zachowań tolerowanych przez ogół społeczeństwa, gdyż odmienność jest niebezpieczna, mogłaby się rozprzestrzenić. Zabija się indywidualizm w zalążku, aby łatwiej było potem sterować tymi ludźmi kiedy będą dorośli. W "cywilizowanym" świecie jest to tak głęboko zakorzeniona patologia, że coraz trudniej znaleźć ludzi potrafiących samodzielnie myśleć i dokonywać własnych niezarażonych żadną propagandą wyborów. Społeczeństwo nie zauważyło, że stało się stadem baranów, nie wiedzących po co ale podążających za swoim pasterzem, rasą niewolników, sterowanych robotów. Stają się prze szczęśliwi, jeżeli uda im się awansować na wyższą kondygnację piramidy i posterować sobie choć przez chwilę tymi robocikami niżej. Na pewno zauważyliście, że jak ktoś dostaje awans, w tej samej chwili staje się innym człowiekiem, zaczyna górować nad tymi co jeszcze przed chwilą byli mu równi
(wypowiedź modyfikowana: 10 XI 2012, 17:56:31)
Carolinexd | 10 XI 2012, 22:06:26 (ponad 8 lat temu) +1 -4 | 6#
Według mnie jest to możliwe. Na przykład najwyższy rząd steruje mniejszymi jednostkami jak również ludźmi, którzy nie sprawują funkcji rządowej. Ci ludzie nie mają na to wpływu i nie zawsze im się to podoba, dlatego mogą odreagowywac to, sterując ludźmi ze swojego otoczenia np. kimś z rodziny lub przyjaciół. Robią to z nudów lub z niskiej samooceny i chcąc się poczuc jak władca, próbują przejąc kontrolę nad czyimś życiem. Według mnie takie sytuacje zdarzają się dośc często i mogą powodowac konflikty w społeczeństwie i rodzinie.
geluk | 11 XI 2012, 03:03:33 (ponad 8 lat temu) +3 -2 | 7#
Owszem, jest to możliwe, a nawet nieuniknione w dzisiejszych czasach.

Takie zwykłe sterowanie drugim człowiekiem, nie wysilając się nawet, ażeby druga strona nie dowiedziała się, że nią kierujemy, jest na porządku dziennym. Czy to przy jakiejś zorganizowanej grupie przestępczej [ahhahah!], kiedy szef wydaje polecenie podległej osobie, a ta przekazuje dane zadanie do wykonania dalej, czy też chociażby w rodzinie - rodzice kierują dziećmi, a starszy brat steruje młodszym rodzeństwem.
Jednakże myślę że nie tylko o to w tym pytaniu chodziło...
Jest jeszcze taki przypadek, alee to już na zaawansowanym poziomie, kiedy to manipulując kolegą, przyjacielem lub nieznajomym, ktoś z zewnątrz bawi się mną niczym marionetką. Bywają też sytuacje, kiedy to pewna osoba nami manipuluje, dając nam złudne poczucie, iż to nie ona, lecz my mamy nad nią władzę, przez co stajemy się mniej czujni, nie dostrzegamy, jak ona świadomie na nas wpływa, chcąc byśmy zachowywali się w określony przez nią sposób i najprawdopodobniej uda się jej to osiągnąć. Żeby się przed tym obronić wystarczy otworzyć oczy ii przyjrzeć się światu.

A może by tak po prostu przeczytać "Manipulację"- I. Iredyńskiego?
-> „Ciekawe, że do zniewolenia, a mówiąc prawdę, do związania nas jak stada baranów, artysta rzeźbiarz (?) posłużył się literaturą. Recytował w sposób przejmujący teksty sakralne w
swoim dziwnym, szeleszczącym języku. Obecni, a właściwie uczestniczący w tym
wydarzeniu językoznawcy rozpoznali wiele polskich modlitw maryjnych. Czyżby nowa
forma walki katolicyzmu z protestantyzmem?”
Nathalie | 12 XI 2012, 13:48:00 (ponad 8 lat temu) +2 -3 | 8#
Tak, a ze względu na fakt, że sterowanie kimś kojarzy mi się negatywne sądzę, że sterując kimś jesteśmy sterowani rządzą władzy, sterowani pewną zaborczością, chęcią ustanowienia własnego porządku, podporządkowywania sobie innych, sterowani zazdrością, zawiścią. Być może jesteśmy sterowani przez kogoś, kto ma tą władzę nad nami, większą niż my. Ostatecznie sztuka manipulacji polega na tym, że manipulowanie są niemi dlatego, że o tym nie wiedzą.
Nulek | 12 XI 2012, 13:55:20 (ponad 8 lat temu) +2 -4 | 9#
Świat to siatka marionetek,
każdy pociąga za sznurki,
decydując, czy pokazać
twarz pokorną, czy pazurki...

Jak w klasycznej piramidzie:
sterujemy ofiarami,
co niżej wciąż od nas stoją,
lecz ktoś steruje też nami.

To jak łańcuch pokarmowy
- w naturze zjawisko znane!
Nie uciekniemy od tego,
bo wszystko jest sterowane.

Tylko głupiec może łudzić
się, że rządzi swoim życiem.
Nie. Nie mamy wolnej woli.
Każdym ktoś tu rządzi skrycie.
Monika1988 | 13 XI 2012, 12:58:09 (ponad 8 lat temu) +1 -4 | 10#
Czy sterując kimś można być jednocześnie sterowanym? - z pozoru dziwaczne pytanie, ale po krótkim zastanowieniu odpowiedź jest nazbyt oczywista - T A K! Oczywiście, że można być jednocześnie sterowanym. Prosty przykład - w pracy. Kiedy ktoś z nas jest załużmy kierownikiem jakiegoś działu to steruje ludźmi pracującymi w nim, ale żeby dobrze to wykonywać dostaje polecenia od szefa, który jest nad nim - czyli dokładnie sam również jest sterowany.
Prosta odpowiedź.
aleksandra31 | 13 XI 2012, 17:33:56 (ponad 8 lat temu) +2 -5 | 11#
Oczywiście. Możemy prównać osobe do sterownika, a ludzi sterowanych do statku. Sternik steruje statkiem, ma nad nim władze. Ale warunki atmosferyczne jednocześnie sterują właśnie nim. Jeśli nagle pojawi się sztorm? Burza? Sternik musi się do nich dostosować.

:)
asymaka | 15 XI 2012, 12:01:06 (ponad 8 lat temu) +2 -2 | 12#
Jasne, że tak. Bywa, że osoba, która nami manipuluje sama jest pod działaniem innej osoby. Może dziwne to porównanie, ale tak samo jest przecież z uczuciem, i my możemy kogoś kochać, i ten ktoś może kochać nas, ale wcale nie jest to konieczne, możemy być oczywiście zakochani bez wzajemności. Czasem właśnie miłość powoduje zgodę na manipulację, kochamy kogoś i dlatego robimy to, co chce, on rozdaje karty, a my nimi gramy, nawet jeśli nam się to nie podoba, bo nie chcemy go zranić, skrzywdzić, dziwne, bo niestety on o nas nie myśli, nie przejmuje się tym, że robi nam krzywdę. Znam mnóstwo takich osób, wmanewrowanych w chore związki na przykład, w dziwne układy, poświęcających się bez sensu i w imię czego? Już chyba lepiej być we wzajemnej manipulacji, ja manipuluję Tobą, a Ty mną. Wiem, jak dostać to, czego chcę, na czym mi zależy, a i Ty masz na mnie swoje sposoby. Nie rozumiem ludzi, którzy w taki sposób nawiązują relacje między ludzkie, dla mnie to chore. Niestety taki jest teraz świat, jeśli nie walczysz, nie rozpychasz się łokciami, nie dostajesz nic. A jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że ktoś ma nad Tobą przewagę, a złości Cię to, to znajdujesz kogoś słabszego od siebie, byś i Ty miał kogoś, kto będzie tańczył tak, jak Ty zagrasz, bo dzięki temu poczujesz się lepiej, zyskasz we własnych oczach, podniesiesz swoją wartość.
spacerwchmurach | 15 XI 2012, 16:27:53 (ponad 8 lat temu) +1 -3 | 13#
Uważam, że tak. Są osoby bardziej i mniej władcze, które często nawet nieświadomie sterują innymi. Są to osoby, które po prostu mają to we krwi, od nikogo się tego nie nauczyły, a ludzie po prostu się ich słuchają, podporządkowują im. Osoba mniej władcza podporządkuje się osobie bardziej władczej. Uważam że ja sama, jestem jedną z osób, która w jakiejś części steruje innymi, bo często wypowiadam słowa, które nakazują innym coś zrobić, ale nie mówię tego dlatego że chce rządzić innymi, tylko po prostu, tak już mam. A ludzie zazwyczaj się mnie słuchają. Czy sterowanie innymi to coś złego? Myślę że zależy od sytuacji, bo często ludzie potrzebują osoby która powie ROBIMY WŁAŚNIE TAK, a w innych sytuacjach po prostu nie powinno się narzucać komuś swojej woli.
(wypowiedź modyfikowana: 15 XI 2012, 16:31:23)
Ariena | 16 XI 2012, 12:44:33 (ponad 8 lat temu) +2 -3 | 14#
Pewnie, że to możliwe. W gruncie rzeczy bez przerwy sterujemy innymi i jednocześnie jesteśmy sterowani. Nawet zwykła dyskusja prowadzi do sterowania - osoba, która w końcu przyznaje rację, jest na tyle dobrze sterowana, że traci własne zdanie. Ale i wygrywający dyskusję, skądś swoje zdanie miał - sugerował się mediami, opiniami innych... Ciężko tego uniknąć, kiedy przez cały czas coś wpływa na nasze zdanie. Choćby wspomniane media - są wszędzie, informacje, które nas otaczają nie zawsze są prawdziwe, czasem stronnicze. Wpływają na nas, a my później je rozpowszechniamy w rozmowach.
BARMAN2005 | 18 XI 2012, 11:40:01 (ponad 8 lat temu) +0 -0 | 15#
Książki wygrywają:

@Nulek
@asymaka
@radek271

Przypominam, że jeśli w ciągu 3 dni laureat nie potwierdzi chęci odebrania nagrody to przepada ona na rzecz innej osoby! Z laureatami konkursu skontaktujemy się drogą mailową poprzez adres podany podczas rejestracji.


1 2  > | Wszystkich odpowiedzi: 19

Grupa: Oficjalna grupa webook.pl

Oficjalna grupa webook.pl Organizujemy tutaj konkursy. Jest to także grupa, w której można zgłaszać pomysły odnośnie portalu webook.pl. Tutaj zgłosisz nam duplikaty książek lub autorów. Możecie tutaj śmiało pisać o waszych spostrzeżeniach odnośnie projektu webook.
Typ grupy: Otwarta
Dołączenie: każdy może dołączyć
Założyciel: Artur
Utworzono: 06 IX 2009, 21:16:29
(ponad 11 lat temu)
Kategoria: Pozostałe (grup: 9)
Tematów: 86
Członkowie: 436 (pokaż członków grupy)

Dyskusję obserwują

Użytkownicy obserwujący dyskusję (11):

Informacja podświetlona na zielono oznaczają, że użytkownik widział wszystkie nowe posty w tym temacie. Natomiast informacja czerwona oznacza, że jeszcze nie czytał najnowszych postów.

przeczytał
BARMAN2005
nie czytał
plusssik
nie czytał
sanderek
przeczytał
Effa17
przeczytał
radek271
przeczytał
Carolinexd
nie czytał
geluk
nie czytał
merikare
nie czytał
Monika1988
nie czytał
Ariena
nie czytał
asymaka

Menu

Szukaj. Aby znaleźć grupę lub temat wybierz jedną z kategorii poniżej, a nad listą grup/tematów będzie widoczne pole wyszukiwania.
START: Kategorie grup

Nowe grupy dyskusyjne
    - Nowo dodane tematy
    - Nowe wypowiedzi w tematach

Ranking tagów opisujących grupy