Kup książkę [edytuj książkę]

Ludzie jak wiatr

Do starej leśniczówki w poszukiwaniu ciszy i spokoju przyjeżdża dziennikarz. Chce on napisać książkę i ma nadzieję, że to właśnie miejsce będzie odpowiednie, żeby stworzyć dzieło. Zamiast ciszy i spokoju zastaje pewną gromadkę (trzy dziewczyny i chłopak). Na początku jest trochę zawiedziony, lecz dzięki tej młodzieży może obserwować, jak rodzi się uczucie. W książce pojawia się też wątek zaginionych witraży i tajemniczej skrzyni.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- A więc jesteś jak rzeźbiarz, który mając przed sobą bryłę gliny szuka dla niej precyzyjnej formy, nadaje bezkształtnej masie treść i charakter. To, co stworzy, jest w jakimś sensie prawdą o nim samym. Z tobą rzecz ma się podobnie, Sposób, w jaki ukształtujesz swoje uczucia, będzie odbiciem twojej osobowości. Odbiciem jednego klocka dziwnej łamigłówki, jaką jest każdy człowiek. Na podstawie jednego elementu nie można, oczywiście, oceniać całości, a jednak śmiem przypuszczać, że ktoś, kto pilnuje jednej swojej cząstki, składa się w ogóle z cząstek dopilnowanych."
Dodał: gosiaq143 Dodano: 15 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Masz dzisiaj dziwne oczy. Wyglądają jak nie ubrana choinka."
Dodał: gosiaq143 Dodano: 15 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Ludzie są jak wiatr, jedni lekko przelecą przez życie i nic z nich nie zostanie, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata..."
Dodał: piernik Dodano: 21 I 2011 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 1998
ISBN: 83-85959-59-9
Ocena: 4.66
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Agnieszka88
03 I 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają