Kup książkę [edytuj książkę]

Szkoła bogów

Info

tyt. oryg.: Nous les dieux
tłum.: Lilla Teodorowska
str.: 352

cykl: Bogowie
tom 1

Opis

Pierwsza część bestsellerowej trylogii znanego francuskiego mistrza gatunku, którego książki sprzedają się w milionowych nakładach (we Francji - łącznie ok. 5 mln. egz.; na świecie - ponad 15 mln. egz.). W Polsce jest znany jako autor powieści Imperium mrówek, Ścisła tajemnica, Księga podróży.

Akcja powieści rozgrywa się na wyspie Aeden, na której wznosi się miasto Olimpia. W jej sercu znajduje się zadziwiająca instytucja: Szkoła Bogów, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów z greckiej mitologii, a ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie lub podnosić poziom swojej świadomości.

Główny bohater i narrator zostaje sprowadzony do Olimpii, gdzie spotyka nieżyjące już od lat osobistości świata kultury i nauki. W skład tego nowego rocznika wchodzi stu czterdziestu czterech bogów-uczniów, z których każdy na swój boski sposób pokieruje losem swojego ludu. Muszą jednak wcześniej wykonać trudne zadania, są poddawani różnym testom i próbom, które zdecydują o tym, czy pozostaną w grze.

Jednak życie w Aedenie nie jest rajem. Jeden z uczniów zabija swoich towarzyszy, inny traci głowę dla najbardziej uwodzicielskiej nauczycielki - Afrodyty, a wszyscy zadają sobie pytanie co to za światło widać tam, w górze. Światło, które zdaje się ich pilnować...

Podobnie jak w swoich wcześniejszych książkach - Tanatonauci oraz Imperium Aniołów - Bernard Werber zabiera nas w kolejną podróż, pozwalającą odkrywać świat duchowości oraz mitologii. Ta niezwykła saga, pełna przygód i fantastycznych postaci, niespodziewanych zmian akcji oraz humoru porusza kwestie, które zainteresują nie tylko miłośników fantasy. Czytając powieść Werbera, trudno oprzeć się skojarzeniom z prozą Orwella.

Szkoła bogów - sprzedała się we Francji w nakładzie ponad 300 000 egz. Została przetłumaczona na kilka języków. Polskie wydanie drugiej i trzeciej części trylogii - Oddech bogów i Tajemnica bogów - ukaże się w 2007 roku.

Trylogia bogów:

1. Szkoła bogów
2. Oddech bogów
3. Tajemnica bogów

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Videograf II
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-7183-343-1
Ocena: 4.87
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
29 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają