Kup książkę [edytuj książkę]

Labirynt odbić

Labirynt odbić to 1. tom słynnej dylogii uhonorowanej w 1997 r. prestiżową nagrodą Bolszoj Zilant - przyznawaną przez jurorów corocznie na festiwalu Zilantcon w Kazaniu.

Koncepcja powieści opiera się na założeniu, że każdy może wejść do Głębi - wirtualnej rzeczywistości, ale samodzielnie wyjść jest już trudniej. Dlatego zwykli ludzie potrzebują swego rodzaju budzika, timera, którego zadaniem jest, po ustawieniu odpowiedniego czasu, wyprowadzenie takiego osobnika z sieci. Niektórym zdarza się zostać w sieci dłużej niż może wytrzymać organizm i wtedy potrzeba pomocy tzw. nurka, człowieka odpornego na sieć, mogącego wynurzać się na zawołanie. Leonid, główny bohater książki jest jednym z nich. Na dodatek na tyle dobrym, by dostać wyjątkowe zlecenie od tajemniczego mocodawcy oferującego w ramach wynagrodzenia legendarny Medal Bezkarności, zapewniający jego właścicielowi absolutną swobodę poruszania się po Głębi i robienia czego mu się żywnie podoba. I tu zaczyna się właściwa jazda...

* * *


Siergiej Łukjanienko to rzadki przykład pisarza uprawiającego fantastykę "po prostu". W tej branży pisarze zwykle w czymś się specjalizują - jeden w opisywaniu historii alternatywnych, drugi w elfach, a trzeci w sieciach komputerowych. Łukjanienko porusza się po wszystkich gatunkach z niebywałą swobodą - zawsze przy tym traktując je nowatorsko, dodając zwykle jakiś oryginalny rosyjski akcent.

Wojciech Orliński "Gazeta Wyborcza"


Wydanie polskie: 5/2009
Liczba stron: 412
Wydanie: II

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7480-131-7
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Viena
28 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają