Kup książkę [edytuj książkę]

Listy miłości

Ile można mieć tożsamości? Czy zatajanie prawdy i podwójne życie nie kłócą się z prawdziwą miłością? Losy bohaterki Nurowskiej są niezwykle powikłane. Nastoletnia Żydówka Elżbieta Elsner, by uchronić siebie i ojca od śmierci głodowej w getcie, decyduje się na prostytucję. Jeden z klientów domu publicznego, wysoki rangą esesman, załatwia jej kenkartę i organizuje ucieczkę na aryjską stronę. Bohaterka, już jako Krystyna Chylińska, za sprawą przypadku trafia do mieszkania doktora Korzeckiego. Pomiędzy żydowską dziewczyną a polskim lekarzem, późniejszym adresatem nie wysłanych listów, rodzi się uczucie, które przetrwa dziesiątki lat. Nowa rodzina, związek z ukochanym mężczyzną, praca tłumaczki – można by pomyśleć, że wszystko to gwarantuje szczęście. Tyle że wojenna trauma wciąż jest żywa. Poza tym nieoczekiwanie pojawia się ten drugi – niczym upiorny cień z getta…
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bez Ciebie nie umiałabym już nawet oddychać. Ty jesteś moim powietrzem, być może zatrutym. Ale zgadam się. Mogę nawet przez ciebie umrzeć. Bo po co mi inne życie..."
Dodał: patrycja175 Dodano: 06 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"A ja odkryłam, że nie wiesz, jak się do mnie zwracać. To mnie zraniło. Nie odezwałam się. I tak milczeliśmy, idąc obok. Twoje kroki i moje kroki. I coś obcego, co wtargnęło pomiędzy nas. Dlaczego - myślałam z goryczą. Rano w twoich oczach widziałam miłość."
Dodał: patrycja175 Dodano: 06 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Tylko twoja obecność pozwalała mi siebie zaakceptować. Siebie ze skazą."
Dodał: patrycja175 Dodano: 06 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7414-475-9
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: skandalistka
20 XII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają