Kup książkę [edytuj książkę]

Dr House i filozofia - Wszyscy kłamią

Humanitaryzm jest przereklamowany.

Oto diagnosta ostatniego kontaktu i medyczny specjalista ds. misji niewykonalnych - Gregory House. Egocentryczny, złośliwy, bezwzględny. Narkoman z detektywistyczną obsesją, manipulant, geniusz, zło wcielone. Kochamy go jednak nie dla zalet, ale mimo wad, a nasze uwielbienie jest tym mocniejsze, im większą mamy pewność, że dzieli nas nieprzepuszczalny parawan szklanego ekranu. Owszem, dr House to arogant i aspołecznik, jednak w odróżnieniu od większości znanych nam lekarzy okazuje się też diablo skuteczny. A zresztą... na arogancję też trzeba sobie zasłużyć. Co kryje się pod tą maską gbura i mizantropa? House kilka razy udowodnił, że tli się w nim jednak jakaś iskierka człowieczeństwa. A może tylko blefował?

Jedyna wartość zaufania, którym obdarzył cię pacjent, jest taka, że możesz nim manipulować.

Mówi się, że House to mordercza mieszanka Sherlocka Holmesa, nietzscheańskiego nadczłowieka i retora-taoisty. A może jest zwyczajnym bucem? Genialnym, ale jednak bucem? Jeśli chcesz dowiedzieć się, co skrywa on przed Tobą, i masz ochotę zdemaskować jego małe kłamstewka, wielkie łgarstwa oraz mroczne tajemnice, możesz to zrobić właśnie teraz. Czy wystarczy Ci odwagi, by rozłożyć ten nieprzewidywalny umysł na czynniki pierwsze? Wybór należy do Ciebie. Jeżeli zdecydujesz się na tę ryzykowną grę, nie będziemy Cię mogli powstrzymać. Tylko upewnij się, że obok jest ktoś, kto zdąży przeprowadzić intubację. I pamiętaj -- nigdy nie ufaj lekarzom!

[empik.com]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Hej Co sądzicie na temat tej książki? Zastanawiam się czy jest warta przeczytania.... Jakieś opinie?
Dodano: 10 I 2011, 20:19:11 (ponad 7 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 I 2013, 22:03:57 (ponad 5 lat temu)
0 0
@weraho dla mnie ta książka jest trochę /na siłę/ pisana. House to serial rozrywkowy, świetny ze względu na pomysłowość scenarzystów jeśli chodzi o wymyślanie zagadek i ciętych ripost House'a, ale nie wydaje mi się, żeby warto było analizować ten serial pod kątem filozofii tak jak to zrobili autorzy. Piszą oni o nawiązaniach do wielkich filozofów, do Benthama, Milla, Kanta, Chamberlaine'a itp itp, a dla mnie to jest sytuacja rodem z lekcji polskiego z liceum "Firanka w pokoju Rzeckiego była koloru zielonego, symbolizuje to nadzieję na odzyskanie niepodległości Polski" - a moim zdaniem, gdyby to Prus usłyszał powiedziałby "Lol, zielona firanka to zielona firanka." Podobnie tu - nie wydaje mi się sensowne szukanie jakiegoś drugiego dna w wypowiedziach House'a czy robienie mu portretu psychologicznego, ale skoro już autorzy to zrobili, to "dawajcie to, przeczytam"
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 10 I 2011, 20:18:09 (ponad 7 lat temu)
0 0
Hej
Co sądzicie na temat tej książki? Zastanawiam się czy jest warta przeczytania.... Jakieś opinie?
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Helion
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-246-2404-1
Ocena: 4.29
Liczba głosów: 12
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Polly
09 XII 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają