Kup książkę [edytuj książkę]

Lasy tropikalne

Zielone piekło: lasy tropikalne są rajem dla roślin i zwierząt. Ocenia się, że żyje tam 50-90% wszystkich występujących na Ziemi gatunków. Większość z nich nie została jeszcze do dziś dokładnie zbadana, a niektórych zapewne jeszcze nie odkryto. Lasy tropikalne to jeden z najbardziej fascynujących obszarów życia na Ziemi. Nigdzie nie spotkamy więcej gatunków zwierząt i roślin, połączonych wzajemnymi, często bardzo skomplikowanymi relacjami, a niekiedy całkowicie od siebie zależnych. Do dziś nie znaleziono jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, skąd wzięło się to bogactwo?

To, co powstawało przez miliony lat, może zniknąć z powierzchni ziemi w ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci, ostrzega autorka książki Andrea Mertiny. Co minutę ulega zniszczeniu obszar lasów tropikalnych dorównujący wielkością dwóm boiskom do piłki nożnej, co roku wymiera 500-1000 gatunków zwierząt i roślin. Jeśli to tempo dewastacji nie zostanie zmniejszone, dżungla niebawem zniknie z powierzchni Ziemi. Wraz z nią wyginie bezpowrotnie cała masa zwierząt i roślin. Dopiero od niedawna wiemy, jak ważne są lasy tropikalne dla życia na Ziemi. Są zielonymi płucami naszej planety, gigantyczną apteką i biblioteką genetyczną.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Atlas
Rok wydania: 1998
ISBN: 83-85503-11-0
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
30 XI 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają