Kup książkę [edytuj książkę]

13 małych błękitnych kopert

Siedemnastoletnia Ginny otrzymuje w spadku po ukochanej ciotce 13 małych niebieskich ponumerowanych kopert. W pierwszej znajduje 1000 dolarów i szczegółowe instrukcje, jak kupić bilet lotniczy do Londynu oraz prośbę, aby udała się tam niezwłocznie i otworzyła kolejny list dopiero na miejscu. Wyrusza w tę niezwykłą podróż po całej Europie podążając śladami ciotki, jej niezwykłych losów i tajemnic, aby powoli odkrywać sekret szczęścia i niepowtarzalnej urody życia. Tłem dla tej opowieści są Edynburg, Paryż, Rzym, Amsterdam, zimne fiordy Skandynawii, gorąca plaża na Korfu i wiele innych zakątków.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ludzie się nie zmieniają- Musisz ich brać takimi, jakimi są."
Dodał: kamila Dodano: 12 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
+3 0


"Chcemy pamiętać, ale też pragniemy być zapamiętani. Dlatego malujemy."
Dodał: kamila Dodano: 12 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
+1 0


"Keith.... zagadnęła
Tak?
Sprawdzałam, czy jesteś.
Jestem, jestem szaleńcu"
Dodał: kamila Dodano: 12 XII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 27 V 2013, 10:26:33 (ponad 5 lat temu)
+1 0
Na początku książka mi się bardzo spodobała.Przygody Ginny ciekawiły i głęboko wciągały. Coraz szybciej chciałam przeczytać listy, które otrzymała, chciałam poznać coraz to nowsze zadania. Miałam ogromne nadzieje, lecz skończyły się rozczarowaniem. Po około 200 stronach odniosłam wrażenie, że autorce zabrakło pomysłów. Jak początkowe przygody i zadania były nawet ciekawe, śmieszne i fascynujące, to niestety od koperty 9. zaczęły być nudne i pozbawione sensu.
Kolejny minus do skąpe, beznadziejne dialogi, często nieprowadzące do niczego. Bohaterowie wymieniali zdania bez emocji, jakby mówili do siebie żeby tylko mówić. Uważam, że przez to ta książka straciła swój urok.
No i ostatni minus to podejście głównej bohaterki do chłopaków. Nie dość, że historie miłosne były strasznie naiwne i naciągane (dziwnym zbiegiem okoliczności chłopak pojawia się w każdym miejscu, gdzie tylko pojawi się główna bohaterka) to jeszcze Ginny, zachowywała się momentami jak pięcioletnie dziecko - tu uciekała, tu się obrażała, tu nie potrafiła zamienić ani jednego zdania z chłopakiem.
Ogólnie troszkę się zawiodłam, ponieważ po takim motywie (13 kopert, podróże i zadnia) spodziewałam się więcej. Także, wg. mnie to nie jest książka dla tych, którzy chcą się zrelaksować przy porywającej lekturze.
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-237-8467-8
Ocena: 4.76
Liczba głosów: 17
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: rockaga
30 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają