Kup książkę [edytuj książkę]

Sługa boży

"Sługa boży" to jedna z tych charakterystycznych dla Caldwella powieści, w których posługuje się on zjadliwym czarnym humorem, stwarzając groteskowy obraz głębokiej prowincji Południa. W powieści tej w świat naiwnych farmerów wkracza oszukańczy, samozwańczy kaznodzieja, który pod pozorem wyzwalania dusz "wiernych" z grzechu i upadku wprowadza ich w stany orgiastycznego transu i ograbia z czego się da. Pojawienie się "sługi bożego" na krótko tylko zakłóci atmosferę marazmu i bezmyślności, w jakiej tkwią mieszkańcy osady.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Niby prawda, z Semona był nielichy kawał drania. Nie wiem, czyby to człowiek jeszcze długo ścierpiał w domu takiego łobuza. Pewnie bym wcześniej albo później złapał dubel- tówki i wygarnął mu w łeb. Ale jak tak wziąć wszystko do kupy, miał jednakowoż drań coś takiego, że się człowiekowi nijako robi, jak sobie pomyśli, że go już tutaj nie ma.
- Niech Bóg ma w swojej opiece ludzi, do których Semon zajedzie wygłaszać następne kazanie... - Ale coś mi się widzi, że będą tacy sami kontenci, jak nie przymierzając ja."
Dodał: Casimirb Dodano: 29 XI 2009 (ponad 8 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Na pewno nie był nim niejaki Semon Dye, który pewnego upalnego dnia zatrzymał się przed domem Claya Horeya. W prost przeciwnie, chciałoby się zakrzyknąć: strzeż nas panie boże przed takimi sługami bożymi. Bezczelny tupeciarz, blagier i łgarz, oszust ...
Dodano: 29 XI 2009, 18:57:39 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Rok wydania: 1977
ISBN: -
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Casimirb
23 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają