Kup książkę [edytuj książkę]

Dom na Wyrębach

Utrzymana w klimacie prozy Stephena Kinga debiutancka powieść Stefana Dardy. Bohaterem powieści jest młody mężczyzna, który porzuca duże miasto i pracę na prestiżowej uczelni, by zamieszkać w niewielkim starym domu na Lubelszczyźnie. Początkowo jest zafascynowany nowym miejscem, obcowaniem z przyrodą i nieznanymi dotąd doświadczeniami związanymi z ciężką pracą fizyczną. Zanim rozpocznie się rok akademicki, a wraz z nim nowe obowiązki na uniwersytecie lubelskim, próbuje doprowadzić do ładu zapuszczone domostwo. Wszystko układałoby się jak najlepiej, gdyby nie tajemniczy i ponury sąsiad... Z czasem mężczyzna dostrzega niepokojące objawy w zachowaniu starszego pana, a otaczający dom las też wydaje się groźny. Zaczyna się seria dziwnych wypadków, ale bohater się nie poddaje. Nawet po nagłej śmierci sąsiada nie chce się zgodzić na przeprowadzkę do miasta, na co namawiają go przyjaciele. Postanawia zmierzyć się z tajemniczą kobietą, która wieczorami podchodzi pod okna...

[Videograf II, 2008]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza."
Dodał: cichy87dg Dodano: 21 I 2015 (ponad 3 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

zgadzacie się z opinią, że S. Darda to polski S. King? Małe miejscowości, przeniesione na polskie realia, do tego świetnie opracowana fabuła i trzymająca w napięciu akcja. Co myślicie?
Dodano: 09 XI 2012, 17:29:48 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Videograf II
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7183-651-0
Ocena: 4.71
Liczba głosów: 14
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: dona
22 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają