Kup książkę [edytuj książkę]

Skrzydlaty posłaniec

Info

tyt. oryg.: One for Sorrow: Two for Joy
tłum.: Katarzyna Kasterka
str.: 304

Opis

Zwierzęta przemówiły ponownie, by - tak jak „Folwarku zwierzęcym” Orwella - opowiedzieć o mechanizmach władzy i tyranii.

W pogrążonej w chaosie i terrorze krainie Birddom słychać piski ginących ptaków i okrzyki bojowe ich pogromców. Psychopatyczny Slyekin i jego najemny morderca, Traska, przygotowują akcję, która ma ostatecznie rozwiązać „problem” istnienia mniejszych ptaków i będącej w opozycji do srok Wielkiej Rady sów. Czy jeden mały skrzydlaty posłaniec zdolny jest stawić czoło tyranii żądnych krwi ptaków? Czy bohaterstwo jednostki może odmienić losy społeczeństwa? Okrucieństwo zwierząt, z podobnym natężeniem występujące w nieocenzurowanych baśniach braci Grimm, służy w powieści przedstawieniu przyczyn ludzkich konfliktów, rasizmu, totalitarnych metod rządzenia i budzącego się ruchu oporu.
Clive Woodall - Amerykanin, mieszka w Cambridgeshire w domu z ogrodem pełnym ptaków. „Skrzydlaty posłaniec” to jego powieściowy debiut.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nasza miłość nigdy nie umrze, chociaż Kirricka już nie ma. Zostanie przy mnie, mimo że jego ciało stanie się strawą dla robaków, którymi sam niegdyś się żywił. Kirrick będzie żył w moim sercu do końca mych dni."
Dodał: Vindicta Dodano: 29 IX 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Mieliśmy oboje tak wiele planów. Moje-w porównaniu do twoich-były dość egoistyczne i ja dostałam, czego pragnęłam. Kiedy cię straciłam, zrozimiałam jednak, że to ty miałeś rację."
Dodał: Vindicta Dodano: 29 IX 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7469-501-5
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
21 XI 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają