Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewczyna z sąsiedztwa

"Dziewczyna z sąsiedztwa" Jacka Ketchuma to jedna z najsłynniejszych powieści grozy ostatnich lat, uznawana za jedną z najbardziej wstrząsających powieści w historii literatury. Nareszcie ukazuje się na polskim rynku!

To legendarna już opowieść o szaleństwie rodzącym się w ludzkim umyśle i o tym, jak to szaleństwo zaraża wszystkich wokół, jak infekuje niewinne umysły i prowadzi do eskalacji cierpienia, bólu i nienawiści.
Obok tej książki nie można przejść obojętnie. "Dziewczyna z sąsiedztwa" wstrząsa czytelnikiem do granic wytrzymałości i pozostawia w emocjonalnym szoku jeszcze przez długi czas po zamknięciu ostatniej strony.

Wstęp do książki napisał sam Stephen King, co będzie wielką gratką dla jego licznych fanów!

Przedmieścia. Ciemne ulice, przystrzyżone trawniki i przytulne domy. Miła, spokojna okolica. Jednak nie dla nastoletniej Meg i jej kalekiej siostry Susan. W domu Chandlerów, przy ślepej uliczce, w ciemniej, zawilgoconej piwnicy, Meg i Susan zdane są na łaskę kapryśnej i cierpiącej na ataki szału ciotki Ruth, którą szybko ogarnia szaleństwo. Szaleństwo, którym zaraża swoich trzech synów oraz całą okolicę. Jedynie jeden zatroskany chłopiec spróbuje oprzeć się złu zarażającemu niewinne umysły. Musi podjąć bardzo dorosłą decyzję i wybrać między miłością i współczuciem, a pożądaniem i złem... Którą drogę wybierze?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dzieci były stworzone do tego, by znosić upokorzenie lub od niego uciec. Biegłeś do swojego pokoju, trzaskałeś drzwiami, krzyczałeś i płakałeś. Nie jadłeś kolacji. Wyolbrzymiałeś, celowo psułeś zabawki. Byłeś ponury, cichy i nie przejmowałeś się szkołą. I to była jedyna broń w twoim arsenale"
Dodał: xkalaaa96x Dodano: 06 X 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Kiedy masz dwanaście lat, małe dzieci są dla ciebie po prostu małymi dziećmi i tyle"
Dodał: xkalaaa96x Dodano: 06 X 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0


"„Moi rodzice kochali mnie o wiele bardziej, niż czasem na to zasługiwałem...”"
Dodał: Zaaraza Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Film czy książka bardziej przeraża? Na pewno najbardziej przeraża rzeczywistość (film na podstawie książki, książka na faktach). Nie czytałam jeszcze tej pozycji, chociaż już od dwóch lat noszę się z takim zamiarem. Film natomiast widziałam i jeden ...
Dodano: 29 III 2011, 16:30:21 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 17:36:29 (ponad 7 lat temu)
0 0
enomenalna książka! Mówię to z czystym sumieniem.

Styl autora mnie zachwycił. Pisze prosto, ale daje nam dużą dawkę emocji. Ketchum buduje również duże napięcie.

Książka jest brutalna, choć autor twierdzi, że z najgorszych scen zrezygnował. Pozostałe sceny, jaki umieścił autor na kartach książki wstrząsałby mną, przerażały, mocno mną wstrząsały. To nadało duży realizm powieści. Zresztą autor oparł się na prawdziwych faktach.

Główna postać, która jest narratorem idealnie odbija odbija zachowanie ludzi, którzy znaleźli by się w podobnej sytuacji. Jesteśmy obojętni, boi się sprzeciwić, gryzą nas wyrzuty sumienia, ale i tak pozostajemy obojętni. Czasem budzimy się z tego letargu w ostatniej chwili, w chwili gdzie często jest już za późno.

Jack Ketchum idealnie ukazał banalność zła, pokazuje ukryte lęki ludzkości.

Książka dla fanów horrorów, thrillerów, czytelników o mocnych nerwach. Ale jak dla mnie każdy kiedyś powinien zapoznać się z tą historią.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-61386-01-8
Ocena: 5.05
Liczba głosów: 17
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: bene257
17 XI 2009 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają