Kup książkę [edytuj książkę]

Na tropie wampira

Halloween. Winnifreda, partnerka detektywa Johna Justina Mallory’ego, zbladła, a nawet zasłabła . Tak bardzo przejęła się przygotowaniami do najważniejszego (w każdym razie na TYM Manhattanie) święta - pomyślałby detektyw, gdyby nie ślad po ukąszeniu widoczny na jej szyi.
W noc, gdy świętują duchy i gobliny, Mallory podążyć musi tropem wampira - zabójcy. W towarzystwie Feliny, dziewczyny-kota, rusza na wyprawę po nocnych klubach i jaskiniach zła, otwierających swoje podwoje tylko tej jednej, wyjątkowej nocy.
Po drodze trafią do zakładu pogrzebowego Konrada Koszmarnego, na szczyt Vampire State Building, na doroczny bal zombie oraz do Delikatesów na Wzgórzach, gdzie wampiry sypiają po upojnych nocach. Natkną na kilku dawnych wrogów i przyjaciół oraz całą masę nowych jeszcze dziwaczniejszych mieszkańców TEGO Nowego Jorku.
Oczywiście, aby ocalić swoją najlepszą przyjaciółkę przed straszliwym losem, Mallory musi odnaleźć i pokonać 1000-letniego wampira przed świtem.

Poprzednie spotkanie z J.J. Mallorym - "Na tropie jednorożca"

tytuł oryginału:
Stalking the Vampire: A Fable of Tonight
tłumaczenie: Robert J. Szmidt
liczba stron: 440
seria: Obca Krew

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 18:50:39 (ponad 6 lat temu)
0 0
Przypadkowo kupiona książka. Nie żałuje jednak wydanych pieniędzy. Powieść jest komiczna i nieraz szczerze się uśmiałam. Nie jest też trudna w odbiorze i przyjemnie spędza się z nią czas. Mimo to momentami mnie nudziła. Brakowało zdecydowanie więcej akcji, gdyż nieraz przydługie dialogi nużyły. Na plus książki dodam, że powieść jest pełna fantastycznych istot- wampirów, smoków, czarnoksiężników, kobiet-kotów, zombie, troli… po te jeszcze dziwniejsze, które trudno określić. Uwielbiam taki świat ) Spodobał mi się również pomysł dodania na koniec trzech ciekawych dodatków. Szczególnie spodobał mi się ostatni- tu już śmiałam się bez zahamowań Jeśli, kiedy kol wiek nawinie mi się pierwsza część przygód detektywna („Na tropie jednorożca”) chętnie przeczytam. Na koniec- powieść nie jest nadzwyczajna, ale całkiem dobrze napisana z świetnym humorem.
Oceniam książkę na: 4.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7574-130-8
Ocena: 4
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Viena
29 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają