Kup książkę [edytuj książkę]

Czahary

Popularna powieść obyczajowa znanej pisarki, umiejscowiona w końcu XIX wieku na Kresach. Tytułowe Czahary to majątek, stanowiący część spadku, o który spierają się dzieci starego Janickiego. Dwaj zaborczy bracia nie chcą wziąć pod uwagę tego, co należy się trzeciemu, Wacławowi, uznanemu za zaginionego. Ich siostra Zosia upiera się jednak przy sprawiedliwym podziale dóbr: tylko ona wie, że Wacław żyje... Opowieść o triumfie szlachetności, prawości i kobiecej odwadze na tle wspaniałych, kresowych krajobrazów.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"To rozwiązanie zagadki bytu. Źle się robi, mało się robi lub nic się nie robi tylko dlatego, że ogół składa się przeważnie ze słabych, niezdrowych, znękanych, jednym słowem: nieszczęśliwych. Każdy się wlecze, bo musi - mało, bardzo mało kto, bo chce, bo się cieszy, bo śpiewa mu w duszy ochota."
Dodał: Rivienna Dodano: 24 VI 2016 (rok temu)
0 0


"Mnie? Przekonać? Ależ ja jestem zupełnie przekonana, że pan Nolten jest świetną partią, że potrafi uszczęśliwić każdą, tylko nie już szczęśliwą i już mającą partię. Wybaczy pan, ale sprzedawać siebie może albo głupia, albo nędzarka, albo próżna, a takie małżeństwo czym by było, gdy usuniemy formę i literę, a weźmiemy tylko treść?"
Dodał: Rivienna Dodano: 24 VI 2016 (rok temu)
0 0


"Wszystko to "niesłychane'' dla mnie jest bardzo prostym, tak jak przyszłam do wniosku, że co w moim życiu uważałam za klęskę na razie, wszystko mi korzyść przyniosło, wszystko mnie wiodło w górę, uczyło myśleć, dojrzewać, czyniło człowiekiem. Jeden triumf byłby moim kresem może, opór, trudności dały hart i spokój."
Dodał: Rivienna Dodano: 24 VI 2016 (rok temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-247-1558-9
Ocena: 3.91
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
24 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają