Kup książkę [edytuj książkę]

Ślepa wiara

Porównywana do Roku 1984 Orwella satyra na postapokaliptyczną cywilizację, której siłą napędową stała się niczym nieuwarunkowana wiara. Wskutek ocieplenia klimatu podnosi się poziom oceanów, znikają kontynenty. Zalany Londyn jest archipelagiem przeludnionych wysepek, na których ludzie tłoczą się w mikroskopijnych mieszkaniach. Panuje teokracja. Każdy blok ma swojego kapłana-spowiednika. Świątynia, ortodoksyjna następczyni Kościoła, głosi, że potop to kara boża za grzechy. W każdym mieszkaniu jest zainstalowana kamera internetowa, a członkowie społeczeństwa podlegają totalnej kontroli. Wskutek delegalizacji szczepień ochronnych połowa dzieci umiera przed ukończeniem piątego roku życia. W podziemiu działa jednak nielegalna organizacja Szczepieniuszy. Trafford Sewell nawiązuje z nimi kontakt, chce bowiem zapewnić bezpieczeństwo swojej nowo narodzonej córeczce...
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tylko papier jest bezpieczny. Kluczem są książki. Do książki nie da się zajrzeć na odległość, trzeba ją wziąć do ręki, trzeba przeczytać."
Dodał: disappear Dodano: 26 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7359-870-6
Ocena: 5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
23 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają