Kup książkę [edytuj książkę]

Rzeka genów

Skąd wzięło się na Ziemi życie? Skąd jego różnorodność i bogactwo? Jak mogą potoczyć się przyszłe ewolucyjne losy naszej planety? Co to jest „bomba replikacyjna” i do czego prowadzi jej eksplozja?

Na te (i wiele innych pytań) odpowiada profesor Richard Dawkins, wybitny biolog, zoolog i ewolucjonista, uczony od wielu lat związany z Uniwersytetem w Oksfordzie, gdzie zajmuje obecnie katedrę Charles Simonyi Professor for the Public Understanding of Science oraz jest członkiem New College.

Talent literacki i popularyzatorski autora "Rzeki genów" sprawia, że po tę książkę może (i powinien) sięgnąć każdy, kogo ciekawią fenomen powstania i rozwoju życia, tajemnica genów i ewolucji czy wreszcie przyszłe losy naszego gatunku.

Niedawno magazyn „Discover” nazwał Dawkinsa „rottweilerem Darwina”, składając mu w ten sposób wyrazy uznania za bezpardonową – i skuteczną obronę teorii ewolucji, „Prospect” zaś uznał go (obok Umberta Eco i Noama Chomsky’ego) za jednego z trzech najwybitniejszych współczesnych intelektualistów znanych szerokiej publiczności.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: CiS
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-85458-36-4
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: hexagramka
21 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają