Kup książkę [edytuj książkę]

Brzydula. Pamiętnik

Wielka niespodzianka dla widzów popularnego serialu: Ula Cieplak ujawnia swój pamiętnik!

Julia Kamińska jeszcze raz wciela się w swą bohaterkę, tym razem jako autorka jej pamiętnika. Zapiski, refleksje i wyznania dają sugestywny i ciekawy portret Uli Cieplak, dopełniający fabułę BrzydUli i wychodzący poza nią. Wszystko razem, skrzętnie ułożone: tło historii serialowej, myśli niebanalnej dziewczyny, wspomnienia z przeszłości i urocze perypetie... Bohaterkę widzimy z nowej perspektywy, czasem już zdystansowaną wobec wydarzeń, niekiedy na nowo przeżywającą swe emocje.

Autorka: Julia Kamińska, ur. 1987, studentka germanistyki, aktorka, odtwórczyni roli Uli Cieplak w serialu BrzydUla. Grała też w kilku innych serialach, m.in. w Ja wam pokażę...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Myśl pozytywnie! Albo chociaż myśl..."
Dodał: ViconiaDeVir Dodano: 13 I 2010 (ponad 8 lat temu)
+4 0


"Grunt to nie mieć czasu na rozpamiętywanie. Zawsze uważałam, że problemy bohaterów osiemnastowiecznych romansów wynikały tylko i wyłącznie z tego, że jako szlachta mieli zbyt dużo wolnego czasu i poświęcali go na bezsensowne rozmyślania. Te historie zawsze kończyły się tragicznie."
Dodał: ladyinfantille Dodano: 08 I 2010 (ponad 8 lat temu)
+4 0


"Schować się gdzieś i spać. Bardzo długo, bez snów, gdzieś daleko, gdzie nikt mnie nie znajdzie i gdzie w końcu zapomnę. I nareszcie odpocznę."
Dodał: nudel Dodano: 14 III 2010 (ponad 8 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

przyznam, że książka nieco mnie zawiodła. nie jestem maniaczką BrzydUli, ale serial oglądałam z wielką przyjemnością, więc z ciekawości chciałam zerknąć i do książki. zacznijmy od strony technicznej. bodajże 175 stron przeczytałam w 2,5 godziny, w mi...
Dodano: 11 I 2010, 11:53:35 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7414-714-9
Ocena: 4.07
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
14 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają