Kup książkę [edytuj książkę]

Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy

Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstw nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna , jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce i z tajnikami jego duszy. Niekończące się godziny przed ekranem komputera... nie robimy akurat tego, co czyni z nas mężczyzn. Świat zgłasza zapotrzebowanie na jałowych, bezwłosych nijakich ludzi. Wszystko to razem wzięte stanowi coś w rodzaju ekspansji na zachód wymierzonej w męską duszę. I z tego powodu serce mężczyzny ciągnie w góry, w miejsca odległe, niczym ranne zwierzę szukające kryjówki."
Dodał: marzyciel Dodano: 09 II 2012 (ponad 6 lat temu)
+4 0


"Jeśli chcesz wiedzieć, co świat naprawdę myśli o tobie, to zacznij ujawniać swoją prawdziwą siłę. Mów, co myślisz, stań w obronie słabszego, nie gódź się na głupią politykę. Rzucą się na ciebie jak rekiny."
Dodał: marzyciel Dodano: 09 II 2012 (ponad 6 lat temu)
+3 0


"W sercu każdego mężczyzny jest silne pragnienie stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania Pięknej."
Dodał: Rivienna Dodano: 19 IX 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 09 II 2012, 19:38:32 (ponad 6 lat temu)
0 0
Sięgnąłem po tę książkę po raz trzeci i trudno nawet powiedzieć, że ją czytam, bo ją studiuję już cały tydzień zastanawiając się nad każdym niemal zdaniem. Od jej napisania minęło już 10 lat i w tym czasie świat uczynił ogromne postępy, na drodze pozbawiania nas męskości. Zgłasza bowiem zapotrzebowanie na jeszcze bardziej „jałowych, bezwłosych, odmóżdżonych, nijakich ludzi.”
Najbardziej z całej książki zdezaktualizowały się dwa zdania” „Mężczyźni powszechnie są zażenowani własną pustką i słabością. Dla większości z nas stanowi to ogromne źródło wstydu”. Nie jest to tylko moje zdanie, ponieważ robiłem wywiady wśród znajomych w pracy i nieznajomych w pociągu i nikt z nich nie spotkał faceta, który by cierpiał z powodu braku głębi i duchowej pustki. Współczesność zabiła w nas tęsknotę za transcendencją, za duchowością. Tę pustkę zapełnia się nowinkami technologicznymi, gadżetami, sportem z telewizji, alkoholem, papierosami... „Nie robimy tego, co akurat czyni z nas mężczyzn. Mężczyźni wiedzą, że ich serce uciekło, ale nie potrafią złapać tropu”.
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: W Drodze
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7033-481-4
Ocena: 5.28
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
14 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają