Kup książkę [edytuj książkę]

Ulica marzycieli

Książka osadzona jest w Irlandii Północnej, a dokładniej w Belfaście. Na jednej z ulic, właśnie na Eureka Street, mieszka grupka przyjaciół. To właśnie ich przygody są opowiedziane w książce. Jednocześnie narrator mocno akcentuje wątek konfliktu między katolikami i protestantami jest to jakby motyw przewodni. Dla narratora, zamachy zbrojne są czymś dziwnym, niezrozumiałym wie, że to nie w jego imieniu podkłada się bomby, zabija innych ludzi. Wszyscy ludzie w książce szukają miłości - pojmowanej zarówno jako seks jak i "połączenie dusz".
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wszechświat zawiera w sobie wszystko, na czym powinniśmy się skupić. Nauka dwudziestego wieku zbyt wielką uwagę poświęciła mikroskali: cząsteczkom, atomom, genetyce. Prawdziwa nauka wymaga od nas zmiany sposobu myślenia. Musimy wreszcie uznać, że spoglądanie w gwiazdy zawsze przynosi korzyść."
Dodał: marzyciel Dodano: 13 V 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Miałem ciężkie dzieciństwo. Moi rodzice nie sprawdzali się pod wieloma względami. Uważa się, że dzieciństwo w nędzy i zaniedbaniu jest rzeczą złą. Łamie charakter. Uczy znieczulicy. Odbiera radość życia. Nie wiem, czy moje ciężkie dzieciństwo kiedykolwiek zdołało odebrać mi radość życia. Ale chyba właśnie ono jest powodem, dla którego ciągle jestem zakochany."
Dodał: marzyciel Dodano: 11 V 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Max sprawiła, że w sercu Miśka rozbrzmiewała muzyka.
Istnieją rzeczy tak piękne, że dzięki nim człowiek przestaje myśleć o starości i śmierci. Dla Miśka Max była właśnie jedną z takich rzeczy."
Dodał: marzyciel Dodano: 11 V 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7132-476-6
Ocena: 4.78
Liczba głosów: 7
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wegg
02 X 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają