Kup książkę [edytuj książkę]

Systemy baz danych

Jest to nowe wydanie - znacznie zmienione i rozszerzone - podręcznika wydanego przez Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w 1998 roku.
Książka jest poświęcona nowoczesnej technologii baz danych i tworzeniu systemów baz danych. Można ją zaliczyć do klasycznych pozycji podręcznikowych zarówno ze względu na układ, jak i treść. Wykład jest prowadzony z ukierunkowaniem na modelowanie rzeczywistych organizacji. Ten właśnie aspekt stanowi o atrakcyjności książki i odróżnia ją od innych - bardziej teoretycznych.
Autor wyjaśnia podstawowe cechy systemów baz danych. Przedstawia modele danych. Omawia dwa główne elementy współczesnych systemów zarządzania bazą danych od strony klienta: interfejs i zestaw narzędzi, a także główny element współczesnych systemów zarządzania bazą danych od strony serwera, czyli jego jądro. Opisuje dwa podstawowe standardy: SQL3 i ODMG. Omawia etapy procesu projektowania i implementacji systemów baz danych, a także stosowane w nich metody. Wyjaśnia, na czym polega planowanie bazy danych i administrowanie nią. Przedstawia nowe zastosowania baz danych, a mianowicie hurtownie danych, aplikacje analityczne typu OLAP i bazy internetowe.
Książka jest napisana bardzo przystępnie, a jej wartość merytoryczną podnoszą trafnie dobrane przykłady, zestawy ćwiczeń z odpowiedziami i słowniczek pojęć. Po przeczytaniu jej Czytelnik z przyjemnością stwierdzi, że wiele problemów z zakresu baz danych jest znacznie prostszych i łatwiejszych, niż mu się dotychczas wydawało.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowo-Techniczne
Rok wydania: 2003
ISBN: 8320427266
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Jagiel
30 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają