Kup książkę [edytuj książkę]

Adolf Hitler

"W mijającym stuleciu, bogatym w różnorodne formy dyktatury, Hitler wydaje się być najbardziej skrajnym i najbardziej demonicznym przykładem władzy totalitarnej. I właśnie dlatego nie można pominąć tej postaci milczeniem ani pozostawać wobec niej obojętnym. Celem tej szczegółowej i bezstronnej biografii Hitlera, nierozerwalnie związanej z historią nazizmu i jego niezliczonymi zbrodniami, jest przedstawienie procesu rodzenia się teorii rasistowskich, stanowiących podstawę działania Hitlera.

Książka przedstawia znane fakty z życia Hitlera, a także zawiera analizę procesu rodzenia się jego potęgi politycznej i społecznej. Hitler był jednym z niewielu polityków, którzy otwarcie mówili o swych planach. Jego życie i działalność cechował przede wszystkim brak skrupułów w dążeniu do zapewnienia Niemcom dominacji nad światem. Już w 1925 roku w "Mein Kampf" zaakcentował swój antysemityzm, manię wielkości, obsesyjne dążenia do zachowania czystości "rasy aryjskiej" i przekonanie o konieczności wywalczenia dla narodu niemieckiego "przestrzeni życiowej" (Lebensraum). Analiza etapów kariery politycznej Adolfa Hitlera pozwala dostrzec, w jaki sposób pozyskiwał poszczególne grupy społeczne, a także jak wykorzystywał nieudolność i tchórzostwo państw Europy Zachodniej dla realizacji swych planów."
Robert Maillard

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 1999
ISBN: 83-11-08967-1
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
30 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają