Kup książkę [edytuj książkę]

Cień olbrzyma

Info

tyt. oryg.: Shadow of the Giant
tłum.: Piotr W. Cholewa
str.: 382

cykl: Saga Cienia
tom 4

Opis

Przeszłość Groszka to walka o przetrwanie. Po raz pierwszy pojawił się na ulicach Rotterdamu - maleńki dzieciak o umyśle daleko przewyższającym wszystkich pozostałych. Wiedział, że nie obroni się siłą - wykorzystał swój taktyczny geniusz, by zyskać akceptację w dziecięcym gangu, a potem zmienić ten gang we wzór sukcesu dla innych. Ucywilizował ich i przeżył.

Potem odkryli go werbownicy Szkoły Bojowej. Ziemia prowadziła wojnę - straszliwą wojnę z tajemniczym obcym najeźdźcą. Wojnę, w której ludzkość była już bliska porażki. Ale wielkie odległości międzygwiezdne dały obrońcom nadzieję – mieli czas, by wyszukiwać militarnych geniuszy, stworzyć z nich niepokonaną siłę wyszkoloną na stacji orbitalnej, znanej jako Szkoła Bojowa.

Ta historia zawarta jest w dwóch książkach, podziwianej klasyce Gra Endera i równoległej Cień Endera. Groszek był najmniejszym uczniem w Szkole Bojowej, został jednak prawą ręką Endera Wiggina. Od tego czasu wyrósł i zyskał znaczenie na Ziemi. Służył Hegemonowi jako strateg i dowódca w straszliwych wojnach, które wybuchły po zwycięstwie Endera nad wrogim imperium atakującym Ziemię. Teraz on i jego żona, Petra, tęsknią za bezpiecznym miejsce, gdzie mogliby stworzyć rodzinę - coś, czego Groszek dotąd nie miał. Na Ziemi nie ma jednak kraju, gdzie nie żyliby jego wrogowie: dawni wrogowie z czasów Jeeshu Endera, nowi wrogowie z wojen na Ziemi. Szukając bezpieczeństwa, Petra i Groszek muszą raz jeszcze podążyć śladem Endera. Muszą pozostawić Ziemię we władzy Hegemona i szukać spokoju wśród gwiazd.

Z cyklu:

1. Cień Endera
2. Cień Hegemona
3. Teatr cieni
4. Cień olbrzyma

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7469-471-1
Ocena: 4.9
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Brianne
26 IX 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają