Kup książkę [edytuj książkę]

Dziewicza podróż

Tytuł oryginalny: Maiden Voyage

Opowieść o pięknej Catrionie Keys, która w ciągu tygodnia przeszła ogromną przemianę, z beztroskiej dziewczyny stając się prezesem wielkiej linii żeglugowej i odbywa podróż na pokładzie „Arcadii” - swojego niebotycznie luksusowego transatlantyku. Piękna Catriona staje się obiektem rywalizacji finansistów, pragnących przejąć „Arcadię”.
Jest to też opowieść o życiu, miłości i przeznaczeniu ludzi, którzy znaleźli się w 1924 roku na pokładzie luksusowego transatlantyku w jego dziewiczym rejsie.
W trakcie rejsu dochodzi do spektakularnych wydarzeń. Dwoje ludzi traci życie w wyniku wypadku, odrzucona kochanka skacze do morza, próbując popełnić samobójstwo,...
Pokład „Arcadii” zaludnia galeria ekscentryków. Wśród pasażerów znajdują się m.in. starzejący się hazardzista, rozhisteryzowana śpiewaczka operowa, cyniczna polska baronówna i osierocona przez bogatych rodziców dziewczynka.
Masterton przywołuje urok minionych czasów, kiedy rejs transatlantykiem budził powszechny zachwyt i ekscytację.
Świat wielkich namiętności, interesów, hazardu, zabaw do białego rana, przepychu, niewyobrażalnego bogactwa i rozpusty, w którym nie pohamowane żądze i intrygi prowadzą do gwałtu i gigantycznych oszustw.
Wciągająca lektura, czyta się z zapartym tchem.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pomyśleć tylko o tych wszystkich grzesznikach i złoczyńcach, którzy dożywają sędziwych lat, przez całe życie nawet nie przekraczając progu kaplicy."
Dodał: dona Dodano: 26 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Naturalnie wspomagała czasami młodszą siostrę gotówką i cennymi upominkami (...). Gorycz Isabelle była tym większa, że nie potrafiła odmawiać przyjmowania tych podarunków."
Dodał: dona Dodano: 26 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"...od chwili, gdy została przyłapana w łóżku ze swoim nauczycielem francuskiego, nie otrzymywała prezentów urodzinowych..."
Dodał: dona Dodano: 26 IV 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 23 X 2015, 23:30:53 (ponad 2 lat temu)
0 0
Kiedy poznałam Mastertona od innej strony poprzez "Imperium" byłam bardzo ciekawa kolejnej takiej książki. Niestety spotkało mnie spore rozczarowanie. Powieść miała swoje dobre momenty, ale były naprawdę nie liczne. Irytowały mnie, okropnie, ciągłe krążenie wokół tematu sprzedaży statku, to o czym czytelnik został poinformowany na początku powieści było skrupulatnie przypominanie o kilka razy za dużo. Główna bohaterka w moich oczach zapowiadała się bardzo interesująco, a wypadła przeciętnie. Myślałam, że będzie wykreowana na femme fatale, a przede wszystkim, że będzie odznaczać się bystrością umysłu. Ale była bardzo naiwna, przewidywalna, irytująca i inteligencją nie pochwaliła się wcale. Już nie wspomnę o wątku miłosnym, który był naiwny, przewidywalny i nudny. Tak, tak... jestem ogromnie rozczarowana, aż zdenerwowana. Szkoda, wielka szkoda. Mam nadzieję, że jednak Masterton wynagrodzi mi to przy innej okazji Jak się domyślacie - nie polecam.
Oceniam książkę na: 2.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-245-7807-8
Ocena: 4
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
21 IX 2009 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają