Kup książkę [edytuj książkę]

Fiat 126p Mały Wielki Samochód

„Fiat 126p Mały Wielki Samochód” prezentuje Fiata 126p w nowatorski sposób: jako ikonę współczesnej motoryzacji, samochód legendarny i kultowy. Po zaprezentowaniu (foto) na AleZlocie Fiatów 126p w Krzeszowicach „Fiat 126p Mały Wielki Samochód” stała się książką szczególną dla każdego miłośnika nie tylko Malucha, ale wszystkich miłośników motoryzacji.

W tej niezwykłej książce omówiono temat Fiata 126p w sposób szczególny. Przekrojowo opisano ewolucję konstrukcji od narodzin poprzez wszystkie wersje do ostatniej serii Happy End na tle historii, kultury, PRL, w Polsce i poza nią. Zaprezentowano wersie seryjne, sportowe, eksportowe, prototypy i konstrukcje zbudowane w oparciu o Fiata 126p. Książka prezentuje też najciekawsze modyfikacje amatorskie. Zawiera mało znane kulisy uruchomienia produkcji licencyjnej, porusza udział Fiata 126p w krajowym i światowym sporcie motorowym oraz największe osiągnięcia. Niezwykle ciekawie ujęto miejsce "Malucha" w dzisiejszych czasach oraz zabawne i interesujące ciekawostki.

W książce oczywiście zamieszono dane techniczne, szczegóły konstrukcji czy opisy zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych ale nie przytłaczają one jak w tradycyjna książce "o samochodzie". Autor znany z pisania o motoryzacji lekkim piórem snuje niemal beletrystyczną opowieść o fenomenie samochodziku. Samą treść okraszono ponad 150 niezwykle ciekawymi fotografiami, listą fan klubów w Polsce i za granicą oraz listą najpopularniejszych witryny internetowych.


źródło okładki: http://www.wydawca.net/covers/fiat126p.jpg

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Złote Myśli
Rok wydania: 2008
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
15 IV 2020 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają