Kup książkę [edytuj książkę]

Amazonki w działaniu. Kampanie społeczne Amazonek w profilaktyce raka piersi

Zagadnienie profilaktyki raka piersi oraz opieki nad kobietami po mastektomii, z roku na rok jest coraz bardziej istotne w sferze publicznej. Każda forma ich popularyzacji jest mile widziana.

W książce zostały przedstawione okoliczności występowania raka piersi wśród kobiet, historia oraz współczesna działalność ruchu Amazonek w świecie i w Polsce, wybór literatury na ten temat, a także wykaz organizacji Amazonek w Polsce i za granicą.

Do napisania książki autorkę zainspirowała m.in. praca zawodowa, którą wykonuje (tj. inżynier biomedyczny w Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy) oraz fakt, że rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet polskiej populacji według danych Centrum Onkologii - Krajowego Rejestru Nowotworów również pod względem zgonów. Podjęcie tej problematyki wydało mi się ciekawym wyzwaniem również ze względu na stosunkowo niewielką liczbę rzetelnych i ogólnodostępnych publikacji na ten temat. W związku z tym, że autorka jest pracownikiem Centrum Onkologii w Bydgoszczy, skontaktowała się z członkiniami Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek Łuczniczka. Panie udzieliły wielu informacji oraz użyczyły książek i czasopism. Przeprowadziła także rozmowę z Prezeską Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych - Krystyną Wechmann, która wskazała kolejne źródła do wykorzystania w publikacji. Powstała dzięki temu książka jest przystępnym źródłem informacji nie tylko dla pacjentek Centrów Onkologii, ale także dla wszystkich zainteresowanych tym problemem.

Celem Autorki jest zachęcenie czytelniczek tej monografii do systematycznego przeprowadzania badań profilaktycznych, a tych które już doświadczyły mastektomii, do zaangażowania się w ruch Amazonek, dzięki któremu poprawia się samopoczucie i jakość życia pacjentek onkologicznych.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8095-743-5
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ImpulsOficyna
13 I 2020 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają