Kup książkę [edytuj książkę]

Trucizna

Obdarzony niezwykłą wyobraźnią jeden z najpopularniejszych brytyjskich autorów książek dla młodzieży, łączących fantastykę z sensacją, przygodą i powieścią grozy.

Chris Wooding urodził się w 1977 roku. Jako dziewiętnastolatek wydał pierwszą powieść. Od tej pory każda jego książka jest entuzjastycznie przyjmowana przez krytykę i czytelników. Intrygujących powieści Woodinga nie sposób przypisać do jednego gatunku. W fantastyczną intrygę pisarz wplata elementy sensacji, horroru, powieści grozy. Zachwyca bogactwem imaginacji i hipnotyzuje nastrojem. Oszałamiająca wyobraźnia, z jaką kreuje niesamowite wizje odmiennych światów i talent literacki zapewniły młodemu autorowi sukces. "Zmory Alaizabel", przesycona tajemniczością, plastyczna, napisana z rozmachem powieść - laureatka Silver Nestle Smarties Book Prize 2001 - była jedną z najgłośniejszych książek w Wielkiej Brytanii. Hollywood kupiło prawa do jej ekranizacji. "Trucizna" to niesamowita, fascynująca baśń - nastrojowa, ale i złowroga, w której nie ma dobrych wróżek - jest zło przebrane za piękno.

Trucizna jest uparta i samowolna. Pewnie dlatego nie ma przyjaciół wśród mieszkańców rodzinnej wioski, którzy po wielkiej wojnie schronili się tu, na bagnach, i pogrążyli w apatii. Lecz Trucizna nie zamierza poddawać się bezwolnie losowi... Kiedy straszliwe faerie porywają jej siostrę, Trucizna rusza ich śladem. Koszmary wędrówki wiodą ją przez ponure krainy, zbrodnicze intrygi i tajemniczą bramę pomiędzy wymiarami, aż przed oblicze wszechmocnego władcy ludzkich losów, który objawia dziewczynie wstrząsającą prawdę o jej przeznaczeniu...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2003
ISBN: 9788324104536
Ocena: 5.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: boopoland
19 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają