Kup książkę [edytuj książkę]

39 i pół. Jak poznałem Ankę

Info


Liczba stron: 272


Opis

Powieść o sensie życia według Darka Jankowskiego (głównego bohatera popularnego serialu TVN „39 i pół”) – wiecznego chłopca o złotym sercu, którego nie sposób nie kochać.

„39 i pół. Jak poznałem Ankę” to powieść o bolesnym dojrzewaniu do dorosłości i odpowiedzialności, o tym, że dobrze jest szaleć, ale jeszcze lepiej znaleźć bezpieczną przystań. O tym jak żyć i nie zwariować. Jednym słowem zwariowana spowiedź dziecięcia wieku (rocznik 1968) naszych nie mniej zwariowanych czasów.

Było gorące lato 1990 roku. Darek Jankowski pracował jako nocny stróż na budowie w Sulechowie. Znalazł w trawie małą piłeczkę i postanowił rzucić nią w… Micka Jaggera! Pojechał zatem do Pragi na koncert zespołu The Rolling Stones. Tam poznał swoją ukochaną – rudą Ankę. A skąd wzięli się w jego życiu Patryk, Zdrada, Korba, Warcisław, muzyczny zespół Dirty Track oraz żużlowy klub Falubaz? No i czy trafił w końcu tego Jaggera?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bo wiesz, o co tak naprawdę chodzi? (...) Chodzi o miłość. Ja wiem, że to proste, banalne i prostackie. Dlatego zapomniałem Ci powiedzieć. Często zapomina się o rzeczach najprostszych. A to jest rzecz najprostsza. Coś jak narodziny i śmierć. Totalny obciach w sumie. Ale o to właśnie chodzi. Miłość. Miłość wymiata. Se możesz nawijać językami aniołów i l nawet w narzeczu Innuitów. Se możesz kasiorę trzepać i na skórzanej tapicerce Miss Polonia obracać, ale jak miłości nie masz, jesteś leszczem. Możesz profesorem doktorem być i o Platonie nawijać kompetentnie jak o wczorajszym serialu, ale jak miłości nie masz, to nadajesz się najwyżej do czyszczenia butów kanalarzowi, byle takiemu, który kocha. A jeszcze jeśli jest kochany... reszta może na drzewo."
Dodał: EgoMeiMihiMe Dodano: 28 IX 2009 (ponad 9 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7648-225-5
Ocena: 3
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Viena
18 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają