Kup książkę [edytuj książkę]

QualityLand

Polska premiera 22 stycznia 2020 roku

QualityLand to zabawna, satyryczna dystopia, rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Czas wolny i związki zostały zoptymalizowane przez algorytmy. QualityPartner wie, kto najlepiej będzie do ciebie pasował. Autonomiczny samochód wie, dokąd chcesz jechać. Każdy, kto jest zarejestrowany w Sklepie, otrzymuje wszystkie produkty, których potrzebuje, bez konieczności zamawiania ich (kończysz jedno piwo, dronem przylatuje kolejny sześciopak). Nikt już nie musi podejmować trudnych decyzji - ponieważ w QualityLand życie ludzi jest perfekcyjnie zorganizowane, a odpowiedź na wszystko brzmi: “OK!”. QualityCorp dba o każdą dziedzinę życia. Jedyne, co powinni robić ludzie, to pracować nad osiągnięciem odpowiedniego “levelu”.

Jednak Piotr, operator prasy do złomu (facet z czarnym poczuciem humoru), zaczyna podejrzewać, że coś jest nie tak z jego życiem. Jeśli system rzeczywiście jest tak perfekcyjny, dlaczego istnieją roboty bojowe z zespołem stresu pourazowego? Dlaczego jego samego system klasyfikuje jako prawie bezużytecznego? Dlaczego jego dziewczyna zostawia go bez wahania, gdy system proponuje jej “aktualizację” i nowego partnera? W końcu, dlaczego dostaje ze Sklepu różowy wibrator? Próbuje go zwrócić, ale to nie jest takie proste…

QualityLand to nadzwyczajna, futurystyczna satyra na konsumpcję, która, poprzez pokazanie zmagań jednostki z “tyranią udogodnień”, rozprawia się z obietnicami i pułapkami ery digitalizacji. Wizjonerska, przenikliwa, a przede wszystkim ogromnie zabawna, w dobrym, inteligentnym i ironicznym stylu. Sprzedaż praw do adaptacji była właściwie tylko kwestią czasu - warto będzie czekać na serial HBO.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: NieZwykłe
Rok wydania: 2020
ISBN: -
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
14 IV 2019 (6 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają