Kup książkę [edytuj książkę]

Traktat o marionetkach

Był modernizm, postmodernizm, neomodernizm, post-postmodernizm a teraz jest... co? Czy rozmawiając o wszystkim i ze wszystkimi mamy coś jeszcze do powiedzenia? Czy nie wrzuciliśmy na śmietnik cywilizacji wartości, do których należałoby wrócić? W co wierzymy? Co wypełnia nam czas? Na te i inne pytania, próbuje odpowiedzieć "Traktat o marionetkach".

Pośród korporacyjnej nowomowy, wodzirejów nowoczesnej kultury, biurokratycznych układów i zależności Kazimierz Grochmalski próbuje przywrócić prawdziwe wartości, pragnienia i intencje, jakimi kieruje się współczesny człowiek. Nie jest to zadanie łatwe. W poszczególnych częściach cyklu autor próbuje odszyfrować maski, koneksje, zależności, obowiązki jakie nakłada na nas presja nowoczesnego stylu życia. Czy na dnie naszej duszy, wciąż jesteśmy niewinni, pragniemy dobra, miłości? Czy stać nas na bezinteresowność, prawdomówność? Diagnoza, stawiana w asyście Wittgensteina i Kafki, jest zaskakująca.

Poezja Grochmalskiego, to poezja konkretu i buntu. Autor, nawiązując do "Boskiej komedii" Dantego, zdejmuje pasek i leje po gombrowiczowskich pupach tych, którzy sobie na to zasłużyli. Nie robi tego z satysfakcją. Swoje klapsy wymierza w trosce o godność człowieka i przeciw jest postępującej degradacji.

Kazimierz Grochmalski to właściciel kilku firm, współpracował z wieloma partnerami biznesowymi na całym świecie. Jego utwory to relacja człowieka sukcesu obserwującego świat z finansowego parnasu, przekazywana z pierwszej ręki. "Traktatowi o marionetkach" warto zaufać i... dowiedzieć się, o sobie i kondycji ludzkości XXI wieku.


źródło opisu: NAUMOV CEE

źródło okładki: NAUMOV CEE

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: NAUMOV CEE
Rok wydania: 2018
ISBN: 9788394999506
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Serfer
20 II 2019 (ponad 2 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają