Kup książkę [edytuj książkę]

Wielka wyprawa. Niezwykła motocyklowa wyprawa dookoła świata

Rozpoczęło się od marzeń. Pewnego spokojnego sobotniego popołudnia aktor Ewan McGregor, znany z roli Obi-Wan Kenobiego w Gwiezdnych wojnach i zapalony motocyklista, ślęcząc w domu nad atlasem stwierdził, że warto by spróbować objechać świat na motorze. Nie mógł już myśleć o niczym innym. Zadzwonił do swego najlepszego przyjaciela, Charleya Boormana, aktora i miłośnika motocykli, zaprosił go na kolację i ujawnił swój plan.

Ewan i Charley wyruszyli w podróż z Londynu do Nowego Jorku przez całą Europę, Kazachstan, Mongolię i Rosję, następnie polecieli samolotem na Alaskę, wsiedli znów na motocykle i skierowali się na południe, na autostrady Kanady i Stanów Zjednoczonych. Z każdym kilometrem, który znikał pod kołami ich potężnych BMW, narastały problemy. Wyczerpanie i upadki były ostateczną próbą sił i wytrzymałości. Pokonywali zdradliwe drogi, trafiali na nieprzewidywalną pogodę, stawiali czoła zawirowaniom politycznym i lokalnym watażkom. W Kazachstanie ścigali ich paparazzi, na Ukrainie gościli ich uzbrojeni po zęby tajemniczy mężczyźni, w Rosji nękały ich patrole milicji, a w Mongolii koczownicy zapraszali ich na kolację, na której serwowano bycze jądra.

Mimo wszystkich przeszkód udało im się przejechać ponad 32 000 kilometrów w cztery miesiące, a ta podróż na zawsze odmieniła ich życie. Robili zdjęcia i prowadzili dziennik przy obozowych ogniskach. Wielka wyprawa to rezultat tych zapisków – fascynująca, szczera, niezwykle cenna powieść zapewniająca doskonałą rozrywkę.

Książka podróżnicza o dwóch przyjaciołach, którzy razem objechali świat, wbrew wszelkim przeciwnościom realizując swoje marzenia.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7508-114-5
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
17 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają