Kup książkę [edytuj książkę]

Polowanie na obłoki

Kiedy nosisz w sobie Coś Ważnego, wiele słów – i jeszcze więcej milczenia, i kiedy nie potrafisz powiedzieć tego nikomu albo nikt nie chce Cię słuchać – musisz powiedzieć o tym samemu sobie. Nie jest to łatwe, ponieważ aby to zrobić, powinieneś zobaczyć siebie inaczej, niż zwykłeś siebie widzieć.

To jest taka właśnie opowieść trzydziestoletniego dziecka, podarowana samemu sobie z dziecięcą wiarą w to, że jeśli wypowiesz na głos wszystko, czego tak bardzo się boisz – strach przestanie istnieć.

I naprawdę nie wiem, czy to się uda, ale uważam za całkiem możliwe, że z chwilą, gdy ta historia ujrzy światło dzienne, przestanę w ogóle mówić.

Igor Kulikowski

[My Book 2006]

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"– Nazywam się Tobi – mówi i wyciąga rękę w kierunku Dziewczynki Zebry. – Nie chciałam poznawać twojego imienia – odpowiada ona. – Przepraszam. – Ludzie zbyt szybko wymieniają się imionami, słowami, myślami. A potem znikają – o tak – pstryka palcami przed jego nosem."
Dodał: krwiobieg Dodano: 29 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)
+1 0


"patrzy przez okno i pyta siebie, dlaczego jedni mają to, co im potrzebne, bez żadnego trudu, tak jakby im się to należało, a inni muszą szukać tego wszędzie, daleko, w obcych miejscach, wśród obcych twarzy."
Dodał: savor Dodano: 17 IX 2009 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"bo ludzie są jak obłoki. a to wszystko jest jak polowanie. leżysz na trawie i czekasz. przepływają nad tobą, takie piękne, że chcesz je koniecznie ściągnąć z nieba i schować do kieszeni. chwytasz więc jeden z nich, ten najpiękniejszy, i zaciskasz dłoń, chcąc zatrzymać go tylko dla siebie. a on przecieka ci między palcami. i patrzysz na to, co się stało, i płaczesz, ale wiesz, że nic więcej nie możesz już zrobić."
Dodał: savor Dodano: 17 IX 2009 (ponad 9 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: My Book
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-89770-53-9
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: savor
17 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają