Kup książkę [edytuj książkę]

Masaż klasyczny

Z wprowadzenia: "Pierwsza praca z omawianego w niniejszym podręczniku zagadnienia ukazała się już 150 lat temu, została napisana przez twórcę metody, lekarza z Amsterdamu, Johana Mezgera (1838–1909). Publikacja zatytułowana "Leczenie skręceń stawów przy pomocy masażu" została wydana w 1868 roku i oparta na podstawie badań własnych autora. W książce tej znalazły się podstawy teoretyczne masażu leczniczego. Obecnie, pomimo istnienia na rynku wielu zróżnicowanych metod terapeutycznych, masaż klasyczny zajmuje swoje stałe miejsce w kulturze zachodniej jako podstawowy masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny i relaksacyjno-profilaktyczny. Masaż klasyczny jest pierwszym etapem nauki masażu, po którym osoby zainteresowane mogą kontynuować naukę w zakresie masaży specjalistycznych. Masaż klasyczny to również metoda bazowa, do której dodaje się specjalistyczne techniki masażu, dopasowując je do potrzeb pacjenta/klienta.
Niniejsza książka, to mój autorski pomysł na przedstawienie masażu klasycznego – podstawowej metodyki manualnego odkształcania tkanek w obrębie narządu ruchu. Od pierwszego kontaktu z masażem, moje zainteresowania w dużej mierze skupiły się na tworzeniu strategii i schematów postępowania w masażu. W trakcie zdobywania doświadczenia moje koncepcje planowania metodyki zabiegów masażu nieustannie ewoluowały. Po ukończeniu pierwszego kursu masażu poznałem jego podstawy, następnie w trakcie edukacji w policealnej szkole masażu nauczyłem się różnych metod i technik masażu. Później, podczas studiowania pedagogiki i pisania pracy magisterskiej z masażu klasycznego, zgłębiłem literaturę przedmiotu oraz przeprowadziłem badania dotyczące subiektywnych odczuć u osób masowanych. Kolejno, uczestniczyłem na licznych szkoleniach podyplomowych, podczas których rozwijałem swój warsztat analityczno-terapeutyczny. Potrzeba napisania książki zrodziła się w trakcie pracy z uczniami w szkołach policealnych na kierunku technik masażysta. Korzystając przez pięć lat z trzech, powszechnie uznanych podręczników, doszedłem do wniosku, że muszę opracować własny program autorski, który będzie całkowicie odpowiadał moim oczekiwaniom. Chciałem napisać książkę, w której część teoretyczna będzie przedstawiona w sposób prosty i zrozumiały, a skuteczność części praktycznej uzyska potwierdzenie w mojej praktyce gabinetowej. Mam również nadzieję, że wzbogacając literaturę o kolejną pozycję z tego zakresu przysłużę się do promocji masażu klasycznego.
Książka adresowana jest zarówno do uczniów, jak i nauczycieli szkół policealnych, studiów wyższych, a także uczestników kursów obejmujących w swoich programach masaż klasyczny.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/masaz-klasyczny,2033...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8095-574-5
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ImpulsOficyna
15 XI 2018 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają