Kup książkę [edytuj książkę]

Tybet. Zamiast nadziei i błogosławieństw

Trudno znaleźć we współczesnym świecie równie wymowny przykład kraju, narodu, kultury i religii prześladowanych tak długotrwale, w sposób tak brutalny i tak niczym niezawiniony.

Dla Polaków jest to przykład szczególnie bliski, bo jeszcze niedawno prześladowano nasz naród, kulturę, religię. Represje u nas nie były jednak, i na szczęście, tak brutalne jak te, którym poddany był i jest naród tybetański. Wspólnota losów, podziw dla tradycyjnej kultury tybetańskiej i poczucie solidarności z prześladowanymi to zapewne najważniejsze z przyczyn zainteresowania Polaków dziejami Tybetu i jego współczesną historią.

W czasie, gdy presja wywierana przez Chiny uniemożliwia Tybetańczykom swobodne wyrażanie poglądów, kultywowanie swej kultury i wyznawanie własnej wiary, jest rzeczą bardzo ważną informowanie opinii publicznej o aktualnej sytuacji w Tybecie, przedstawianie rzetelnej informacji, publikowanie dokumentów, prezentowanie stanowisk.

Warunki te spełnia książka Tybet. Zamiast nadziei i błogosławieństw jest to najbardziej pełna publikacja materiałów poświęconych Tybetowi w języku polskim. Wszyscy zainteresowani znajdą w niej zarówno materiały źródłowe, jak też bardzo bogate naświetlenie najważniejszych problemów współczesnego Tybetu oraz przestawienie losów Tybetańczyków żyjących w swojej zniewolonej ojczyźnie lub na wygnaniu.

Książka ta prócz walorów poznawczych ma także bardzo ważny walor edukacyjny: uczy szacunku dla narodu, który z taką wytrwałością, używając jedynie siły duchowej, a nie przemocy, broni swej tożsamości. (Henryk Wujec)

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Studenci dla Wolnego Tybetu
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-925322-9-3
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
15 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają