Kup książkę [edytuj książkę]

Towarzysz J

Szef siatki szpiegowskiej, zdrajca, podwójny agent, najwyższy stopniem oficer wywiadu, który przeszedł na stronę Zachodu po 1991 roku. oto niezwykła, prawdziwa historia człowieka, który w czasach Jelcyna i Putina kierował tajnymi rosyjskimi operacjami w Ameryce. Werbował szpiegów, kierował rosyjską siatką szpiegowską w Nowym Jorku i osobiście nadzorował wszystkie tajne operacje przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom w ONZ.

Gdy w 2000 roku przeszedł na stronę wroga, okazało się, że od lat pracował dla FBI. Od tamtej pory nigdy nie udzielił publicznego wywiadu. Ukrywał się i nie wyjawiał swoich tajemnic. Aż do tej chwili.

Towarzysz J to opowieść o jego poczynaniach na terytorium Stanów Zjednoczonych w czasach, gdy zdawało się, że szpiegostwo to już przeszłość. Jego wyznania budzą zdumienie. Są wstrząsającym dowodem na ciągłość polityki ZSRR i Rosji. Świadectwem tego, jak wyglądało jego codzienne, podwójne, a potem nawet potrójne życie, i wreszcie tego, jak narastający sprzeciw wobec korupcji i rozbuchanych ambicji „nowej Rosji” doprowadził go do podjęcia najważniejszej, a jednocześnie najbardziej niebezpiecznej decyzji w życiu.

Wielu szpiegów opowiedziało już swoje dzieje. Żadna z tych relacji nie jest jednak równie aktualna i ważna, nie niesie z sobą równie istotnych ostrzeżeń jak Towarzysz J.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7510-329-8
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
15 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają