Kup książkę [edytuj książkę]

Szczególna przypadłość

Po zapadnięciu zmroku David Caine, były wykładowca matematyki, żyje w świecie ryzyka, obsesji, wielkich nagród i nagłych niszczycielskich upadków. Impulsywny hazardzista posiadający błyskotliwy matematyczny umysł, oraz osobliwą umiejętność obliczania na bieżąco rachunku prawdopodobieństwa zdarzeń, uprawia hazard w podziemnych klubach pokerowych na Manhattanie. Zawsze częściej wygrywa niż przegrywa. Lecz Caine cierpi na epilepsję i zdarzają mu się utraty świadomości. Pewnej nocy podczas gry w pokera dokonuje błędu w obliczeniach, co pozostawia go głęboko zadłużonym u rosyjskiego gangstera. Wtedy życie wymyka mu się spod kontroli.
Zgadza się poddać eksperymentalnemu leczeniu, które może spowodować skutki uboczne. W ich efekcie doznaje wizji: przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niezwykła umiejętność staje się śmiertelnym zagrożeniem, gdy ktoś odkrywa jego sekret. Jego osobą interesuje nagle wiele osób, w tym agencja rządowa, ale i grupy przestępcze. Musi ratować się ucieczką.
"Szczególna przypadłość" to znakomite połączenie wartkiej akcji, z pomysłowymi zwrotami, dynamicznymi bohaterami oraz zapierającą dech w piersiach intryga. Jednocześnie jest to też doskonale napisana proza, z ciekawie zaprezentowanymi zagadnieniami matematycznymi.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 05 I 2011, 23:40:11 (ponad 7 lat temu)
0 0
Jestem bardzo mile zaskoczona powieścią Fawera. Kiedy dowiedziałam się, że to jego pierwsza książka, byłam naprawdę zdziwiona .
Bardzo dużo w niej mechaniki kwantowej :serduszka: , ale przedstawionej w taki sposób, że nawet ktoś, kto tak jak ja, nienawidzi tego, co w szkole na fizyce, zrozumie wszystko, co w "Szczególnej Przypadłości" zachciało się pojawić. A akurat mechaniką kwantową od dawna się interesuję
Powieść przepełniona jest także statystyką, ale i paroma innymi dziedzinami nauki. Tyle że wszystko jest przedstawione w sposób naprawdę interesujący.
Poza tym od dawna wierzyłam, że każde, nawet najmniejsze wydarzenie, ma wpływ na dużo większe wydarzenia z przyszłości. Książka Fawera tylko utwierdziła mnie w tym przekonaniu.
Podsumowując, polecam, naprawdę polecam tę książkę. Warto ją przeczytać.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-89779-32-3
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
15 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają