Kup książkę [edytuj książkę]

Zderzenie światów

Wyniki badań czytelnictwa w 2016 roku podają, iż w Polsce 37% społeczeństwa czyta jedną książkę w ciągu roku, a 10% siedem i więcej. Reszta nie czyta w ogóle. Ludzie kochający książki są swoistym zjawiskiem dla tych nieczytających, kimś niezrozumiałym i niedającym się ująć w standardowe ramy. Właśnie takim zjawiskiem dla Wojtka jest Anna.
Chłopak jest w klasie maturalnej o profilu biologiczno-chemiczym. Regularnie chodzi na siłownię i biega, by podobać się dziewczynom. Nie w głowie mu natomiast humanistyczne bzdury. Uprawiając jogging codziennie w parku, obserwuje otoczenie, i jeden szczegół nie daje mu spokoju: kobieta, która zawsze czyta książki na kocu w pobliżu jeziora. Pewnego wrześniowego dnia osiemnastolatek nie wytrzymuje i postanawia ją zaczepić. Czytelniczka okazuje się być całkiem sympatyczną... nauczycielką, która właśnie znajduje się na zawodowym zakręcie. Przyciągany jakąś niezrozumiałą siłą, Wojtek stopniowo uzależnia się od rozmów z nią. Dowiaduje się, jak wyglądała kariera Anny, i z którymi bohaterami znanych dzieł literackich kobieta się utożsamiała. Sam jednak nie jest w stanie sięgnąć po książkę. Do czasu. Na skutek niefortunnego rozwoju wydarzeń jego życie towarzyskie zostaje poddane dość radykalnym zmianom, z którymi młody chłopak nie jest w stanie się pogodzić. By poradzić sobie z nową rzeczywistością, jako ostatniej deski ratunku chwyta się właśnie książki.
"Odpowiednia książka jest w stanie cię odmienić. A doskonała książka jest w stanie zmienić cię na lepsze", powie Anna do Wojtka. Czy będzie mieć rację? Nie dowiesz się, jeśli nie przeczytasz.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-8119-235-4
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: czytacz40
15 V 2018 (ponad 2 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają