Kup książkę [edytuj książkę]

Śnieg

Miłość według Przybyszewskiego jest zawsze poza dobrem i złem, poza moralnością. Jest fatalną siłą, która wciąga, niszczy człowieka, jest fatum, z którym nie można walczyć. Tadeusz nie mógł zdobyć Ewy – ucieleśnienia absolutnej, wolnej miłości. Rezygnuje ze swych marzeń, porzuca sny o kobiecie idealnej, poprzestaje na szczęściu domowego zacisza z dziewczyną prostą i jasną, która kocha go zwyczajnie... Ale Ewa wraca, aby zniszczyć domowe szczęście Bronki, porwać duszę Tadeusza, odzyskać swego niewolnika...Dramat Przybyszewskiego pełen jest skrajnych napięć, walki nie tyle ludzi, co ich namiętności. To świat pełen przeczuć i lęków, w którym widz na scenie śledzi refleksy świadomości bohaterów, ich dojrzewanie do zrozumienia winy i konieczności kary, to świat odwiecznej, metafizycznej tragedii, rzeczywistość rozpięta między życiem a nostalgią Nienazwanego.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Ha, taki los człowieczy, jak człowieka szarpanie taka straszna tęsknota, by wyjść poza siebie i wszystko, gdy żadne szczęście, żadna rozkosz nie wypełni duszy, nie jest w stanie ujarzmić tego wewnętrznego niepokoju, okiełznać tego wściekłego rozpędu, który gna, gna i gna człowieka na oślep, po trupach, po ofiarach swej zbrodni, przed siebie naprzód..."
Dodał: Karolina Dodano: 26 IX 2009 (ponad 9 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: UNIVERSITAS
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7052-476-1
Ocena: 5.4
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Karolina
12 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają