Kup książkę [edytuj książkę]

Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły

Saga rodzinna o polskich emigrantach, która stała się bestsellerem w Kanadzie. Nareszcie historię rodziny Pawulskich będą mogli poznać również polscy czytelnicy.

Ta opowieść rozpoczyna się w Krakowie, w domu Tomasza i Zofii, rodziców siedemnastoletniego Jerzego, jedenastoletniej Elżbiety i dziesięcioletniego Jana. Tomasz Pawulski Pawulski wykłada historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a jego żona jest cenioną muzyczką. Poznajemy ich w czerwcu 1939 roku, gdy dzieci kończą rok szkolny, a mieszkanie u zbiegu ulic św. Krzyża i Mikołajskiej odwiedza zaprzyjaźniony Kanadyjczyk, ojciec Villeneuve, zauroczony szczęśliwą, inteligencką, patriotyczną i rozmiłowaną w muzyce rodziną.

Szczęśliwe dni szybko się kończą, a wojenna zawierucha zaprowadzi dzieci Pawulskich aż do Kanady. Po drugiej stronie oceanu będą próbowali rozpocząć nowe życie.

Nawet ptaki umilkły to pełen dramatyzmu i emocji fresk rodzinny osadzony w czasie wojennej migracji, kiedy Kanadyjczycy przyjmowali wielu „obcych”. To książka niepozbawiona delikatnego humoru oraz wzruszeń wywołanych przez rzeczy niewielkie, ale ważne: grudki ziemi zabranej z Polski, okularów zabitego ojca pieczołowicie zawiniętych w chusteczkę, strun z jego wiolonczeli, skrzypiec wyniesionych z wojennej pożogi.

Polsko-kanadyjska fundacja The Bridge Foundation rozpoczęła ogólnopolską akcję „Stop kulturze marnotrawienia”. Dzięki zbiórce makulatury książka Arlette Cousture trafi do 314 powiatowych bibliotek w całej Polsce!

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: WAM
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788327714831
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
04 X 2017 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają