Kup książkę [edytuj książkę]

Sztuka Życia, Nowe Życie

Ta książka powstała po to, by ułatwić nasze życie, poprawić jego jakość, dać nam poczucie swobody i satysfakcji, nauczyć realizować nasze pragnienia, pomóc w uzyskaniu szacunku do siebie.
To przygoda, wyzwanie i lekcja, które mogą na zawsze zmienić życie człowieka. Książka stanowi zbiór zasad, które autor spisał w oparciu o doświadczenie swojego życia, jego wzlotów i upadków. Rozkrywa ona naturę ludzkiej psychiki i zamysł samego życia.
Książka w nowej odsłonie przedstawia znaczenie i rolę naszych emocji, pragnień i myśli oraz jak świadomie lub nieświadomie używamy je, by tworzyć nasze codzienne życie. Pokazuje przyczyny nieprzychylnych sytuacji, tłumaczy jak zachować pozytywny nastrój i realizować nasze zamierzenia.
To książka o tym, co ważne jest w życiu – o szacunku człowieka do samego siebie, o wielkiej przyjaźni do własnej osoby i swojego życia. Poczucie wartości, to nie abstrakcyjna idea, lecz najważniejsza zmienna w równaniu naszego życia, która decyduje o jakości życia każdego z nas. Poczucie własnej wartości, to suma naszych dojrzałych cech, to rdzeń i sens naszego życia – zawsze szukamy jego potwierdzenia i przedłużenia oraz zawsze postępujemy zgodnie z tym, na ile siebie oceniamy i co o sobie myślimy.
Książka „Sztuka Życia, Nowe życie”, to wiedza dla nowych pokoleń. Jest mostem pomiędzy tym, co nazywamy duchowym oraz racjonalnym, materialnym podejściem. Duchowość jest bardziej namacalna i materialna niż może nam się wydawać, a racjonalizm nie uwzględnia wszystkiego, co tworzy nasze codzienne życie, dlatego zdrowe podejście łączy w sobie oba kierunki.
Owa książka, to rozwiązanie na nowe życie, to swoista instrukcja obsługi życia, która pokazuje jak można żyć w satysfakcji i w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi.


[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Negatywna emocja to „zdanie” naszej wewnętrznej osoby, która nie zgadza się z takim sposobem myślenia. To wewnętrzny konflikt myśli (przekonania) i naszych naturalnych przyrodzonych pragnień i oczekiwań w stosunku do życia. Nasza wewnętrzna osoba rości sobie prawo do szczęścia i dobrobytu, dlatego generuje negatywną emocję za każdym razem, gdy dopuszczamy inną możliwość. Zazwyczaj nasze przekonania są nieświadome, dlatego negatywne emocje są na tyle silne i dyskomfortowe, żeby skłonić nas do zauważenia problemu i głęboko stojącego za nim ukrytego przeświadczenia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 30 VIII 2017 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Jeśli czujemy się winni, bez względu na to, co zrobiliśmy, to emocje wyraźnie dają do zrozumienia, że nie jest to postawa zgodna z naszą wewnętrzną osobą, że w tej chwili swoimi myślami i nastawieniem zabieramy sobie prawo do szczęścia, które z natury jest nasze. Poczucie winy zawsze wiąże się z możliwością kary i poniesienia niekorzystnych konsekwencji, dlatego czując się winni, nieświadomie godzimy się z potrzebą przyjęcia gorszej i niechcianej wersji życia. Obecność negatywnych emocji mówi o tym, że nasza wewnętrzna osoba nie zgadza się z taką postawą, dlatego jednocześnie uczy nas nowego podejścia do sytuacji."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 30 VIII 2017 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Emocje określają stopień zgodności naszej postawy, naszego nastawienia i przekonań wobec siebie i życia ze standardem ustanowionym przez życie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 30 VIII 2017 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8119-090-9
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: czytacz40
24 VII 2017 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają